Domů
Elektrárny v Evropě
EDF Energy zahájila výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point C
Betonování Hinkley Point C

EDF Energy zahájila výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point C

Stavbaři tento týden zahájili betonování prvních částí nové britské jaderné elektrárny Hinkley Point C. K výstavbě dostala společnost EDF Energy povolení na počátku tohoto týdne od britského regulátora. Kromě počátku stavby samotné elektrárny se budují podpůrné stavby a technologie.

Společnost EDF Energy, která má ve Velké Británii postavit diskutovanou jadernou elektrárnu Hinkley Point C, v pátek ve své tiskové zprávě uvedla, že se výstavba dočkala důležitého milníku. Na místě, kde bude elektrárna stát, stavebníci započali betonování prvních konstrukcí.

Tento milník navazuje na souhlas, který k výstavbě vydal britský úřad pro jadernou regulaci (ONR). Betonované štoly budou sloužit rozvodům kabelů a potrubí. Výstavba budovy pro reaktor elektrárny by měla dle plánů začít v roce 2019.

„Betonování první trvalé konstrukce v JE Hinkley Point C je důležitým milníkem. Je výsledkem mnoha let příprav a tvrdé práce všech našich týmů a dodavatelského řetězce skrz Velkou Británii a Francii. Ukazuje to naši schopnost převzít odpovědnost za stavbu jaderné elektrárny. Přestože jsme dosáhli tohoto úspěchu, budeme i nadále pokračovat v hledání příležitosti pro další zlepšení, učit sebe i ostatní a využívat hodnot tohoto projektu,“ uvedl Philippe Bordarier, ředitel projektu JE Hinkley Point C.

EDF zveřejnila také rozsah stavby v podobě obrázků a videa (ke shlédnutí zde). V současné době pracuje na staveništi denně 1600 dělníků. Během stavby bude použito 3 miliony tun betonu a 230 tisíc tun oceli, z čehož 64 % kontraktů pochází z domovské Velké Británie.

Výstavba elektrárny podpoří nejen stavební průmysl

Stavba jaderné elektrárny přinese 25 tisíc pracovních míst a zároveň obnoví britský jaderný průmysl. V návaznosti na výstavbu elektrárny EDF Energy oznámila mimo jiné následující akce:

  • Výstavbu 500 metrů dlouhého mola v Bristolském kanálu, které umožní dopravovat materiál na stavbu po vodě. Molo by mělo být dokončeno v příštím roce.
  • Výstavbu skladu materiálu s dopravníkovými systémy.
  • Výkopové práce v rozsahu 3 milionů metrů krychlových zeminy pro přípravu na stavbu elektrárenských budov.
  • Stavbu dvou 40metrových jeřábů, s 60 metrů dlouhými rameny a nosností 16 tun.
  • Výstavbu 15 budov pro dělníky.

Zdroj úvodní fotografie: EDF Energy

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se