Domů
Elektrárny v Evropě
EDF Energy zahájila výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point C
Betonování Hinkley Point C

EDF Energy zahájila výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point C

Stavbaři tento týden zahájili betonování prvních částí nové britské jaderné elektrárny Hinkley Point C. K výstavbě dostala společnost EDF Energy povolení na počátku tohoto týdne od britského regulátora. Kromě počátku stavby samotné elektrárny se budují podpůrné stavby a technologie.

Společnost EDF Energy, která má ve Velké Británii postavit diskutovanou jadernou elektrárnu Hinkley Point C, v pátek ve své tiskové zprávě uvedla, že se výstavba dočkala důležitého milníku. Na místě, kde bude elektrárna stát, stavebníci započali betonování prvních konstrukcí.

Tento milník navazuje na souhlas, který k výstavbě vydal britský úřad pro jadernou regulaci (ONR). Betonované štoly budou sloužit rozvodům kabelů a potrubí. Výstavba budovy pro reaktor elektrárny by měla dle plánů začít v roce 2019.

„Betonování první trvalé konstrukce v JE Hinkley Point C je důležitým milníkem. Je výsledkem mnoha let příprav a tvrdé práce všech našich týmů a dodavatelského řetězce skrz Velkou Británii a Francii. Ukazuje to naši schopnost převzít odpovědnost za stavbu jaderné elektrárny. Přestože jsme dosáhli tohoto úspěchu, budeme i nadále pokračovat v hledání příležitosti pro další zlepšení, učit sebe i ostatní a využívat hodnot tohoto projektu,“ uvedl Philippe Bordarier, ředitel projektu JE Hinkley Point C.

EDF zveřejnila také rozsah stavby v podobě obrázků a videa (ke shlédnutí zde). V současné době pracuje na staveništi denně 1600 dělníků. Během stavby bude použito 3 miliony tun betonu a 230 tisíc tun oceli, z čehož 64 % kontraktů pochází z domovské Velké Británie.

Výstavba elektrárny podpoří nejen stavební průmysl

Stavba jaderné elektrárny přinese 25 tisíc pracovních míst a zároveň obnoví britský jaderný průmysl. V návaznosti na výstavbu elektrárny EDF Energy oznámila mimo jiné následující akce:

 • Výstavbu 500 metrů dlouhého mola v Bristolském kanálu, které umožní dopravovat materiál na stavbu po vodě. Molo by mělo být dokončeno v příštím roce.
 • Výstavbu skladu materiálu s dopravníkovými systémy.
 • Výkopové práce v rozsahu 3 milionů metrů krychlových zeminy pro přípravu na stavbu elektrárenských budov.
 • Stavbu dvou 40metrových jeřábů, s 60 metrů dlouhými rameny a nosností 16 tun.
 • Výstavbu 15 budov pro dělníky.
 • Zdroj úvodní fotografie: EDF Energy

  Komentáře

  (0)

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
  Vyžadované informace jsou označeny *
  Pravidla diskuze
  Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
  Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
  Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
  Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
  V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
  OM Solutions s.r.o.
  Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
  Třebíč
  IČ: 02682516
  SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.