Domů
Elektřina
RWE zvažuje prodej uhelných aktiv v Maďarsku, spekuluje se o zájemcích z ČR
Úvodní fotografie: Elektrárna Mátrai a přilehlý uhelný důl. Autor: FuzosDosszie. Zdroj: wikimedia.org

RWE zvažuje prodej uhelných aktiv v Maďarsku, spekuluje se o zájemcích z ČR

Německá RWE zvažuje podle maďarských deníků prodej svého 51% podílu ve společnosti Matrai Eromu Zrt, která provozuje největší maďarskou uhelnou elektrárnu Matrai a dva přilehlé hnědouhelné lomy. Maďarské deníky mezi potenciální zájemce zařadily také české společnosti ČEZ a EPH. Informaci přinesla zahraniční agentura Reuters.

Hnědouhelná elektrárna Matrai, jejíž instalovaný výkon dosahuje téměř 970 MWe, a dva hnědouhelné lomy zásobující tuto elektrárnu by mohly být podle zahraniční agentury Reuters na prodej.

Majoritní vlastník společnosti Matrai Eromu Zrt RWE (50,9 %) maďarským médiím sdělil, že zvažuje podíl svého podílu ve společnosti v rámci optimalizace svých výrobních aktiv.

„Prověřujeme všechny strategické možnosti. To zahrnuje také prodej,“ řekla mluvčí RWE ve středu.

RWE od roku 2012 podle Reuters uzavřelo, zakonzervovalo nebo převedlo do zálohy 11,5 GW instalovaného výkonu.

Potenciální zájemci z Česka

Maďarské deníky uvedly, že mezi zájemce o Matrai Eromu Zrt patří pět společností, z nichž dvě jsou ochotny zaplatit částku, která by uspokojila RWE a druhého německého vlastníka EnBW (21,7 %).

Média nejmenovala tyto zájemce, ale uvedla, že české společnosti ČEZ a EPH nebo maďarská státní společnost MVM group, která drží v Matrai Eromu Zrt aktuálně 26,15 %, by mohly mít zájem.

ČEZ podle Reuters zájem vyloučil, MVM group se odmítla k této věci vyjádřit a EPH, jenž na maďarský trh s elektřinou a teplem vstoupil v roce 2015 koupí 95,6% podílu ve společnosti Budapesti Eromu od francouzské EDF Group, nebyl k zastižení pro komentář.

Úvodní fotografie: Elektrárna Matrai a přilehlý uhelný důl. Autor: FuzosDosszie @wikimedia.org

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.