Domů
Elektrárny v Evropě
Sev.en Energy kupuje polovinu společnosti ovládající 5 elektráren v Británii a Austrálii
Zdroj: sev-en.cz, autor Jan Posejpal

Sev.en Energy kupuje polovinu společnosti ovládající 5 elektráren v Británii a Austrálii

Skupina Sev.en Energy kupuje poloviční podíl v nadnárodní energetické společnosti InterGen N.V., která vlastní tři elektrárny v Británii a má podíl ve dvou elektrárnách v Austrálii. ČTK o tom dnes informovala mluvčí skupiny Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová. Akcie skupina získá od kanadského penzijního fondu Ontario Teachers’ Pension Plan. Cena transakce nebyla zveřejněna, mluvčí však uvedla, že vedle rozsáhlé obnovy elektrárny ve Chvaleticích ve výši sedmi miliard korun je tato akvizice další z významných investic skupiny.

Ve Velké Británii InterGen N.V. vlastní a provozuje tři plynové elektrárny s kombinovaným cyklem, v Austrálii je spoluvlastníkem dvou moderních uhelných elektráren.

Jejich celkový instalovaný výkon přesahuje 4000 megawattů. Letos společnost navíc dokončí zdroj s otevřeným plynovým cyklem o výkonu 300 megawattů a připraveny má i další energetické projekty.

Sev.en Energy od loňska zastřešuje firmy finančníka Pavla Tykače sdružené dříve ve skupinách Czech Coal a Sev.en.

Komentáře(2)
Loudil
1. únor 2019, 11:01

Já takovéto globální transakace nesnáším. Proč musí nějaký Tykač z Česka kupovat přes kanadský penzijní fond poloviční podíl v nadnárodní společnosti InterGen , která zase vlastní poloviční podíly v nějakých australských elektrárnách. To je dokonalý guláš a zmatek ve vlastnictví. Nevěřím, že se vůbec nějaký pan Tykač zaletí těch 20 000 km podívat do Austrálie, kde vůbec ty jeho - "částečně vlastněné elektrárny" - leží. Elektrárny jsou pro podobné společnosti jen jakousi "dojnou krávou", nikdo je neviděl, jen čekají kolik posypou. A když neposypou, tak je zase střelí někomu jinému. Vztah k majetku NULA, jen ždímat a ždímat.

Josef Novák
1. únor 2019, 21:19

Moje rec. Tydlencty kapitalisti bysme mneli zakazat.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.