Domů
Elektrárny v Evropě
Britská Green Investment Bank přispěje 28 milionů liber na spalovnu odpadu
Spalovna odpadu Teesside WTE. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Teesside_wte.JPG

Britská Green Investment Bank přispěje 28 milionů liber na spalovnu odpadu

Green Investment Bank (GIB), investiční společnost  založená vládou Spojeného království, vyčlení 28 milionů liber na projekt přeměny odpadu na elektrickou energii. Spalovna u skotského města Millerhill by ročně měla zpracovat až 155 tisíc tun nerecyklovatelného odpadu.

Zařízení o výkonu 14,1 MW má ročně vyrobit přibližně 94 tisíc MWh elektrické energie a přinést Spojenému království úsporu 30 tisíc tun skleníkových plynů. Výstavba spalovny za 142 milionů liber (4,24 miliardy Kč) bude zahájena v nejbližší době, zcela dokončena má být v roce 2019.

„Podporujeme kroky Skotska k radikálnímu omezení množství skládkovaného odpadu. Je důležité, aby suroviny byly znovu využity a recyklovány, jak je to jen možné, ale stejně důležitý je rozvoj infrastruktury pro zvýšení množství energie získávané z odpadu, který nemůže být přepracován.“

Edward Northam, ředitel pro investiční bankovnictví u GIB

Podle Paula Taylora, generálního ředitele developera projektu, společnosti FCC Environment, bude nová spalovna hrát významnou roli v procesu recyklace a snižování množství skládkovaného odpadu. Zařízení bude rovněž schopné v kogeneračním režimu zásobovat teplem domácnosti a podniky ve svém okolí.

Společnost Green Investment Bank, jejímž výhradním akcionářem je vláda Spojeného království, byla založena za účelem podpory rozvoje zelené infrastruktury. GIB své investice zaměřuje na rozvoj energetické účinnosti, zpracování odpadu, bioenergie, offshore větrných elektráren či dalších obnovitelných zdrojů.

Úvodní fotografie: spalovna odpadu Teesside WTE nedaleko anglického města Billingham. Autor: Fintan264 @Wikimedia Commons

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.