Domů
Elektřina
Do Česka v noci dorazil silný vítr, na jihu Čech odřízl od elektřiny stovky odběratelů
Zdroj: ČEPS

Do Česka v noci dorazil silný vítr, na jihu Čech odřízl od elektřiny stovky odběratelů

Silný vítr přerušil v noci na dnešek dodávky elektřiny pro stovky domácností v Jihočeském kraji. Nejzasaženější oblastí je Českokrumlovsko. Energetici havárie odstraňují, řekla ČTK mluvčí distribuční společnosti E.ON Martina Slavíková.

„Na některých místech však dosud fouká velmi silný vítr a vydatně prší, což by mohlo opravy v terénu komplikovat. Při větrném počasí totiž často dochází k poškození drátů elektrického vedení kvůli spadlým stromům či větvím, které je třeba odstranit,“ uvedla Slavíková.

Dodala, že nejvíc poruch energetici zaznamenali v Rychnově nad Malší na Českokrumlovsku, kde bylo ráno bez proudu 150 odběrných míst.

Jihočeští hasiči odstraňovali popadané stromy především v ranních hodinách, dopoledne zatím zásahy tohoto druhu neevidují.

„Jednalo se asi o 15 stromů. Nedá se hovořit o nějaké mimořádné situaci,“ řekla ČTK mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.