Kanadská Magna se zapojí se společnostmi BMW, Intel a Mobileye do vývoje platformy pro autonomní vozy

DomůElektromobilitaKanadská Magna se zapojí se společnostmi BMW, Intel a Mobileye do vývoje platformy pro autonomní vozy

Společnosti BMW, Intel a Mobileye v současné době spolupracují na vývoji platformy pro autonomní vozy. S jejím nasazením do vozů se počítá v roce 2021. Během setkání společností působících v automobilovém průmyslu v čele s výše zmíněnými, které proběhlo v úterý, došlo k usnesení, že integrátorem této platformy bude právě kanadská společnost Magna.

V rámci právě proběhlého konsorcia, jehož hlavními aktéry byly společnosti BMW a Intel společně se společností Mobileye, kterou Intel tento rok koupil, došlo k usnesení, že společností zodpovědnou za integraci platformy a jejího uvedení na trh bude společnost Magna. Její hlavní přínos bude v oblasti řízení a senzorů. Produkt má být připraven k použití v roce 2020

Mezi dalšími zúčastěnými společnostmi jmenujme například Fiat Chrysler a dodavatele pro automobilový průmysl Delphi Automotive a Continental AG.

Vývoj komplexních produktů nebude do budoucna schopna pojmout pouze jedna společnost

Důvodem těchto v dnešní době obvyklých setkání je sdílení nákladů. Vývoj platforem pro autonomní vozy je totiž finančně velice nákladný a vyžaduje rozsáhlou základnu pro výzkum a vývoj. Například v oblasti softwaru potřeby dalece převyšují možnosti tradičních výrobců automobilů. Právě proto doba spěje k tomu, že jednotlivé společnosti nebudou schopny vyvinout produkt bez spolupráce s jinými firmami.

Pro přímou aplikaci v praxi by měl být produkt připraven v roce 2021. Platforma by podle zadání měla být natolik univerzální, aby byla její integrace možná i v dalších automobilkách, což rovněž sníží výsledné náklady na samotný vývoj.

Magna je dlouhodobým dodavatelem BMW Group. V globálním měřítku spolu společnosti spolupracují již 15 let. Společnost Magna je nejvýznamnějším dodavatelem pro automotive v Severní Americe.