Dlouho očekávaný autopilot Tesly, který umí automaticky měnit rychlost, držet se v jízdním pruhu, měnit jízdní pruhy nebo například sám vyhledat volné podélné parkovací místo a následně do něj zaparkovat, je na světě. Od středy se začal automaticky instalovat majitelům Modelu S, které byly vyrobeny po říjnu 2014, a také do nedávno odhaleného SUV Model X

Kamery, radar, ultrazvukové senzory a GPS využívá ve středu vydaný autopilot od Tesly, aby maximálně zpříjemnil cestování majitelům elektromobilů Model S a Model X. Všechny tyto navzájem se podporující systémy navíc odesílají data na vyhodnocení a software se na základě dat obdržených z reálného provozu vozového parku Tesly učí a zdokonaluje.

„Vytváříme autopilota, abychom Vám poskytli jistotu za volantem, zvýšili bezpečnost na silnicích a učinili cestování po dálnicích příjemnější,“ stojí v tiskové zprávě Tesly.

Tesla zároveň přiznává, že skutečně samořídící auta jsou ještě pár let vzdálena. Vydaný autopilot je ovšem výrazným krokem kupředu.

„Tesla Autopilot osvobozuje řidiče od těch nejúnavnějších a potenciálně nebezpečných aspektů silničního cestování.“

Digitální řízení motorů, brzd a volantu pomáhá vyhnout se čelním a bočním kolizím. Současně zabraňuje automobilu, aby sjel z cesty.

Elon Musk, CEO Tesla Motors, zároveň řidiče varuje: „Řidiči by měli mít ruce stále na volantu, autopilot na to bude upozorňovat. Jsme extrémně opatrní v této rané fázi vývoje.“

Update je dle zahraničního serveru The Guardian prozatím k dispozici majitelům elektromobilů Tesla v USA. Evropským a asijským majitelům bude nainstalován během následujících několika týdnů.

Zdroj úvodního obrázku: www.teslamotors.com

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *