Domů
Elektřina
Středočeský kraj vypracuje akční plán pro postup v případě blackoutu

Středočeský kraj vypracuje akční plán pro postup v případě blackoutu

Středočeský kraj začne od srpna pracovat na akčním plánu pro hrozbu blackoutu. Dokument, na jehož přípravě se bude podílet předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, obcím poradí, jak se chovat v případě masivního výpadku elektrického proudu. Hejtmančin náměstek pro bezpečnost Vít Rakušan (STAN) novinářům řekl, že má již pozitivní ohlasy od starostů, které podle něj toto téma oslovuje.

„Dana Drábová má nějaké věci předpřipravené, já mám myšlenku, jak by ten dokument měl konceptuálně vypadat. Začneme na tom teď v létě pracovat, na tom jsme dohodnuti, a chtěli bychom, aby do konce roku byly nějaké výstupy,“ uvedl Rakušan.

Dokument má stanovit, co mají starostové dělat a jakým způsobem. Řešit bude i to, zda mají být připraveny zásoby potravin a pitné vody pro případ, že by výpadek byl dlouhý a ovlivnil dodávky.

„Nechceme rozhodně, aby to byl dokument do šuplíku, nechceme, aby to byl dokument stostránkový, ve kterém se nikdo nevyzná, chceme, aby to byl jasný, praktický dokument, který stejně jako například u povodňových plánů bude dávat návody, jak by se v té chvíli měli nejen občané chovat, ale i jaké složky Integrovaného záchranného systému by měly být aktivovány, jaká by měla být posloupnost předávání informací,“ řekl Rakušan.

Kraj si podle něj „nechce hrát na vojáky“, ale hodlá být připraven na krizové situace.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.