Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková bude na dnešní tiskové konferencí prezentovat aktuální stav přípravy nových tarifů elektřiny a další kroky, které bude úřad při jejich tvorbě nyní činit. Na konci června skončil veřejný konzultační proces, při kterém se ERÚ ptal lidí na jejich připomínky a slíbil je do návrhu zapracovat.

Původně navržená tarifní struktura, která měla platit od roku 2017, měla zohledňovat velikost jističe. Úřad se ji ale rozhodl přepracovat. Předsedkyně ERÚ už dříve uvedla, že nové tarify elektřiny mohou platit až od roku 2019.

Vitásková se dnes kromě tarifní struktury vyjádří také k přípravě cenových rozhodnutí ERÚ pro příští rok. Do nich mimo jiné patří výplata podpory výrobcům energie z obnovitelných zdrojů, kterou loni ERÚ řadu měsíců odmítal pro letošní rok vypsat. Vitásková stále považuje většinu těchto dotací za nezákonnou.

MPO: Většina notifikačních řízení je již věcně ukončena

MPO včera uvedlo, že Evropská komise (EK) zřejmě brzy schválí finanční podporu pro většinu obnovitelných zdrojů energie (OZE) v České republice. Takzvaná notifikace byla důvodem pro odkládání vypsání podpory minulý rok.

„Můžu v tuto chvíli oznámit, že většina notifikačních řízení týkajících se obnovitelných zdrojů je nyní již věcně ukončena. Podle posledních informací, které máme k dispozici z Evropské komise, by notifikační rozhodnutí pro zdroje uvedené do provozu od 1. ledna 2016 měla být vydána nejpozději do konce srpna a notifikační rozhodnutí pro tzv. staré OZE pak nejpozději do konce září,“ uvedla dnes náměstkyně ministra průmyslu Lenka Kovačovská.

Dobojováno však stále nemají teplárníci, kteří uvítali zprávu o notifikaci OZE, ale zároveň upozornili na potřebu dokončení dalších notifikačnch řízení, a to zejména v případě podpory vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla.

„Energetický regulační úřad by měl připravit cenové rozhodnutí pro podporu všech typů podporovaných zdrojů energie včetně těch, kde nebude notifikační řízení do září uzavřeno,“ uvedl ředitel sdružení Martin Hájek.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *