Domů
Ropa
Zisk BP i přes pokles překonal očekávání, společnost zahajuje nějvětší počet projektů

Zisk BP i přes pokles překonal očekávání, společnost zahajuje nějvětší počet projektů

Britská ropná společnost BP v letošním druhém čtvrtletí snížila zisk o pět procent kvůli ztrátám ze zrušeného projektu prospekce ropy v Angole. I tak její zisk překonal očekávání. Firma zahájila nové projekty a její produkce ropy a zemního plynu prudce stoupla, píše agentura Reuters.

Základní zisk společnosti se ve druhém čtvrtletí snížil na 684 milionů dolarů (přes 15 miliard Kč) ze 720 milionů dolarů před rokem a 1,51 miliardy dolarů v prvních třech měsících 2017. Analytici oslovení agenturou Reuters nicméně očekávali zisk na úrovni 500 milionů dolarů.

Ilustrační foto

Na výsledcích firmy se podepsal odpis 750 milionů dolarů pramenící z rozhodnutí BP vzdát se 50procentního podílu na prospekci zemního plynu v nalezišti v angolských pobřežních vodách, protože ho neshledala komerčně atraktivním.

V produkci ropy i zemního plynu BP letos zahajuje sedm projektů, což je největší roční počet v historii firmy. Některé z nich už přinesly ovoce, a tak těžba BP ve čtvrtletí meziročně vzrostla o 9,9 procenta na 2,43 milionu barelů ropného ekvivalentu denně.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.