Domů
Elektřina
Znovuzprovoznění dvou japonských jaderných bloků se odkládá

Znovuzprovoznění dvou japonských jaderných bloků se odkládá

Tohoku Electric Power Co., Inc. oficiálně odkládá data očekávaného ukončení prací na zlepšení zabezpečení 2. bloku jaderné elektrárny Onagawa a 1. bloku jaderné elektrárny Hogashidori v Japonsku. Dokončení bezpečnostních vylepšení je podmínka pro znovuzprovoznění obou bloků.

Společnost Tohoku, čtvrtá největší energetická společnost v Japonsku, již v prosinci roku 2013, respektive v červnu 2014 požádala japonský Jaderný regulační úřad o bezpečnostní posudek bloků Onagawa 2 a Higashidori 1. Tento posudek má za úkol posoudit, zda elektrárny splňují nové, přísnější, pofukušimské bezpečnostní předpisy a mohou tak být znovu spuštěny. Za tímto účelem probíhají v obou elektrárnách stavební práce.

V tomto týdnu Tohoku oznámila, že je nucena posunout předpokládaný termín ukončení všech prací. Ten byl původně naplánován již na duben letošního roku. Hlavní příčinou zdržení je dle vyjádření provozovatele nestandardní délka průběžných kontrol regulačního úřadu.

„Kontroly elektrárny, které probíhají paralelně na více BWR (varných) reaktorech vlastněných jinými společnostmi, pokračují značně pomaleji, než jsme předpokládali. Z tohoto důvodu je nutné očekávat, že kontroly ještě nějakou dobu potrvají,stojí v tiskové zprávě společnosti Tohoko k prodloužení úprav na bloku Onagawa 2.

Práce na prvním bloku elektrárny Higashidori potrvají ještě déle než na Onagawa 2. Kontroly jsou zatím stále na počátku a i zde je nutné vzít v potaz dosavadní zkušenosti s pracemi na podobných reaktorech.

Nově se tak předpokládá, že by práce na bloku Onagawa 2 měly být skončeny na přelomu roku 2017 a 2018, na Higashidori 1 dokonce až ve fiskálním roce 2019.

Do dnešního dne splnilo nová kritéria již 5 japonských jaderných elektráren, které také obnovily svůj provoz. Dalších 19 na splnění podmínek pro znovu zprovoznění pracuje.

Zdroj úvodní fotografie: LERK

Komentáře

(2)

C

10. únor 2017, 12:44

Je trochu zvláštní že takto vyspělý průmyslový národ má problémy s tím uvést své elektrárny do vyhovujícího stavu. To může znamenat že buď volili nevhodná místa, nebo je problém někde jinde.

Japonsko mimochodem plánuje postavit 45 nových uhelných bloků o kapacitě přes 20GW, zřejmě zjišťují že se bez nich neobejdou, v minulosti se o ně, zejména díky existenci výrazného podílu jádra. Jinak tady je pěkný obrázek z Wall Street Journall s podíly a spotřebou elektřiny v Japonsku: si. wsj. net/public/resources/images/EY-AA739_JAPAN__9U_20160909135107.jpg

Myslím že by bylo pro ně nejlepší kdyby se trochu více pokusili vhodná místa - střechy - osadit FVE a v tajfuny méně ohrožených oblastech se pokusili o větrné farmy na moři.

energetik

10. únor 2017, 19:36

Já myslím že je to záměr, jádro nechtějí a nejen tam.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.