Domů
Elektromobilita
Ruský Yandex startuje projekt na autonomní taxi službu
Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8C_Tesla_(%D0%AF%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81.%D0%A2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8)_%D0%B2_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%B5_%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B8.jpg

Ruský Yandex startuje projekt na autonomní taxi službu

Ruský gigant v oblasti internetových služeb Yandex představuje prototyp samořídícího automobilu. Tento prototyp má společnosti pomoci s testování softwaru, který vyvíjen pro jiné aplikace a s modifikacemi použit v oblasti autonomního řízení.

Yandex poznamenává, že jeho navigace, geolokace, počítačové vidění a strojové učení těží z jeho produktů zahrnujících navigaci a mapy.

„Používáme anonymní data, která získáváme od uživatelů z naší navigace, což nám umožňuje porozumět řízení ve městech s velkou dopravní vytížeností, autonehodami, rychlostními limity, uzávěrkami silnic a dalšími silničními událostmi. Naše společnost již nějakou dobu využívá počítačové rozpoznávání obrazu v mnoha našich službách. Tyto algoritmy můžeme využít k hledání prázdných parkovacích míst nebo ke čtení terénu, toto využíváme například v našich geolokačních službách,“ říká Vladimir Isaev.

Využití softwaru z již funkčních aplikací společnosti

Bohaté profesionální zkušenosti s počítačovým viděním v rámci vyhledávání podobností mezi obrázky a překlad textu z fotografie mohou být využity i zde. Výsledkem kombinace vývoje softwaru se snahou aplikovat již vymyšlené v oblasti automotive je vývoj potřebného softwaru přímo a výlučně společností Yandex.

U současného prototypu využívá společnost krom svého specializovaného hardwaru dočasně, do doby než bude s partnery dohodnut vývoj specializované hardwaru pro automotive, také hardware třetích stran. Jedná se například o grafické karty Nvidia GTX a Velodyne LiDAR.

Yandex tvrdí, že pokud půjde vše podle plánu, testování na veřejných komunikacích přijde během roku.

Zdroj úvodní fotografie: Mos.ru

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Odpor obcí ke gigafactory Volkswagenu sílí. Škoda Auto by mohla koupit byty pro dělníky
15. srpen 2022, 08:18
Porsche jako traktor, elektromobil i sporťák. Tyhle skvosty skrývá stuttgartské muzeum
13. srpen 2022, 05:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se