Domů
Elektromobilita
Ruský Yandex startuje projekt na autonomní taxi službu
Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8C_Tesla_(%D0%AF%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81.%D0%A2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8)_%D0%B2_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%B5_%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B8.jpg

Ruský Yandex startuje projekt na autonomní taxi službu

Ruský gigant v oblasti internetových služeb Yandex představuje prototyp samořídícího automobilu. Tento prototyp má společnosti pomoci s testování softwaru, který vyvíjen pro jiné aplikace a s modifikacemi použit v oblasti autonomního řízení.

Yandex poznamenává, že jeho navigace, geolokace, počítačové vidění a strojové učení těží z jeho produktů zahrnujících navigaci a mapy.

„Používáme anonymní data, která získáváme od uživatelů z naší navigace, což nám umožňuje porozumět řízení ve městech s velkou dopravní vytížeností, autonehodami, rychlostními limity, uzávěrkami silnic a dalšími silničními událostmi. Naše společnost již nějakou dobu využívá počítačové rozpoznávání obrazu v mnoha našich službách. Tyto algoritmy můžeme využít k hledání prázdných parkovacích míst nebo ke čtení terénu, toto využíváme například v našich geolokačních službách,“ říká Vladimir Isaev.

Využití softwaru z již funkčních aplikací společnosti

Bohaté profesionální zkušenosti s počítačovým viděním v rámci vyhledávání podobností mezi obrázky a překlad textu z fotografie mohou být využity i zde. Výsledkem kombinace vývoje softwaru se snahou aplikovat již vymyšlené v oblasti automotive je vývoj potřebného softwaru přímo a výlučně společností Yandex.

U současného prototypu využívá společnost krom svého specializovaného hardwaru dočasně, do doby než bude s partnery dohodnut vývoj specializované hardwaru pro automotive, také hardware třetích stran. Jedná se například o grafické karty Nvidia GTX a Velodyne LiDAR.

Yandex tvrdí, že pokud půjde vše podle plánu, testování na veřejných komunikacích přijde během roku.

Zdroj úvodní fotografie: Mos.ru

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.