Domů
Elektromobilita
Nissan má další příležitost k růstu na trhu s elektromobily, kterému již nyní dominuje
Nissan LEAF zapůjčený od Nissan Česká republika v Krkonoších, foto: Tomáš Jirka

Nissan má další příležitost k růstu na trhu s elektromobily, kterému již nyní dominuje

Automobilka Nissan se rozhodla k navýšení investic v oblasti získávání strategických surovin pro výrobu baterií pro elektromobily. Tímto krokem hodlá prohloubit své vztahy s obchodní společností, která zdroji přímo či nepřímo disponuje. K Nissanu se může přidat i společnost Mitsubishi, čímž by se náklady na zisk surovin více rozmělnily ku prospěchu obou společností.

Nissan Motor může těžit z prohloubení vztahů s největším japonským obchodním domem. To by mohlo Nissanu zajistit přístup ke strategickým surovinám nutným pro výrobu baterií, které obchodní dům vlastní. Tato skutečnost se vzhledem k zamýšlené transformaci automobilového trhu z motorů spalovacích na elektromotory stává strategicky klíčovou.

Společnost Mitsubishi Corp. včera oznámila, že ve své automobilové divizi Mitsubishi Motors Corp. zdvojnásobí v dané oblasti podporu, zainvestuje tedy do růstu té části trhu, kde v současnosti s elektromobily dominuje právě Nissan.

Obchodní společnost, která rovněž vlastní doly na klíčové suroviny, tedy lithium, kobalt a další potřebné kovy, bude schopna zajistit dodávku těchto surovin Nissanu a jeho partnerům pro jejich expanzi v oblasti rozvoje elektromobilů v dostatečném množství.

Možná spolupráce za účelem snížení nákladů

Dá se očekávat, že právě kvůli přísunu strategických surovin dojde k prohloubení obchodních vztahů společností Nissan a Mitsubishi. Zde by Mitsubishi mohlo finančně podpořit pokrytí nákladů na získávání daných surovin.

Společnosti Mitsubishi a Nissanu by mohly ze spojení profitovat podobně jako společnost Toyota, která má podíl v australském dole na těžbu lithia.

Od začátku prodejů v roce 2010 do konce minulého roku prodal Nissan okolo 300 tisíc svých vozů Nissan Leaf. Pro srovnání, Tesla prodala od roku 2008, kdy začala s prodejem svého vozu Tesla Roadster, 250 tisíc vozů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.