Domů
Elektromobilita
Stát dá na stavbu dobíjecích stanic pro elektromobily 130 mil. Kč

Stát dá na stavbu dobíjecích stanic pro elektromobily 130 mil. Kč

V Česku by mělo vzniknout dalších 125 dobíjecích stanic pro elektromobily. Stát na jejich výstavbu poskytne zájemcům až 130 milionů korun z evropských fondů. Stanice by měly být hotovy nejpozději do poloviny roku 2022. Dnes o tom informovalo ministerstvo dopravy. V současné době je v Česku přes 400 dobíjecích stanic.

O dotaci na vybudování dobíjecích stanic se mohou zájemci přihlásit do 31. července 2019.

Šanci peníze získat ale bude mít pouze uchazeč, který již na území členských států EU provozuje alespoň deset veřejně přístupných dobíjecích stanic a který na základě programu vytvoří v Česku rovnoměrnou síť čítající zmíněných 125 dobíjecích stanic. Příspěvek ministerstva může tvořit až 70 procent celkových výdajů.

„Na základě hodnotících kritérií, kterými jsou hospodárnost, připravenost a relevance projektu, bude z předložených žádostí vybrán jeden projekt, který nejlépe naplní tato kritéria,“ oznámilo ministerstvo.

Ilustrační foto

Jde už o třetí dotační výzvu ministerstva na výstavbu dobíjecích stanic, ve které poskytuje peníze z Operačního programu doprava 2 (OPD). Do konce programového období 2014-2020 plánuje úřad ještě jednu. Všechny počítají s výstavbou 125 stanic. Celkem by tak mělo nejpozději do roku 2023 vzniknout za evropské peníze zhruba 500 dobíjecích stanic pro elektromobily.

Ministerstvo pro podporu infrastruktury pro alternativní paliva využívá zejména OPD. V něm má na elektromobilitu vyčleněno 850 milionů korun. Většina z těchto peněz by měla směřovat na výstavbu páteřní sítě rychlodobíjecích stanic, další na doplňkovou síť stanic.

Komentáře

(5)

Vladimír Šťastný

29. březen 2019, 07:19

Ukázková přihrávka kamarádovi, ti kdo by rádi nějak začali, jsou předem vyautováni.

Jarda

29. březen 2019, 07:49

Souhlas. Navíc těch pár stovek míst nikomu nepomůže. Za 5 let 500 stanic?Když teď je 400? Žalostná podpora.. jen aby se neřeklo..

JVr

29. březen 2019, 07:56

"Stát dá z Evropských fondů" ... No comment :D

Petr

29. březen 2019, 10:44

Normálka. Stát dává do evropských fondů z našich daní (a přepuštěním cel), a potom rozdává z evropských fondů v našem šťastnějším případě účetní chudoby o polovinu víc, což ale masivně požere celá násobná byrokracie, takže to výjde vůči místnímu většinou daleko jednodušímu přerozdělování státním rozpočtem nic moc.

Petr

29. březen 2019, 10:49

Tak snad to aspoň dostane ČEZ :) Žádné jiné firmě než minimálně 70% státem vlastněmému subjektu bych tak nesmyslně vysoké 70% dotace na podnikání nedával.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.