Domů
Elektromobilita
Tesla kvůli finančním pobídkám v Německu restrukturalizuje nabídku výbavy

Tesla kvůli finančním pobídkám v Německu restrukturalizuje nabídku výbavy

Kvůli německým finančním pobídkám, které se vztahují na elektromobily do cenové hranice 60 tisíc euro, došlo u Tesly Modelu S k ochuzení základní výbavy o položky dříve standardní, které se tímto se přesunuly do výbavy doplňkové. Tím byla hranice pokořena.

S letošním zavedením finančních pobídek motivujících spotřebitele k nákupu elektromobilu, které byly mimo jiné podmíněné prodejní cenou vozu nepřesahující hranici 60 tisíc euro, došlo ke katalogovým změnám u Modelu S. Většina výrobců vzala v úvahu tento cenový limit a v podobných šlépějích se samozřejmě vydala i Tesla. V jejím případě byla nutná výraznější redukce pořizovacích nákladů na vůz, a to ochuzením základní výbavy, která se elegantně přemístila mezi výbavu volitelnou.

Tesla tedy nedělá v podstatě nic jiného než němečtí výrobci luxusních vozů a snaží se rovněž o snížení ceny pod danou hranici. Může se zdát, že hranice byla nastavena účelně tak, aby právě Tesla byla oproti místním výrobcům znevýhodněna. Ať však byla motivace pro určení cenové hranice jakákoliv, Tesla se i tentokrát s problémem vypořádala celkem elegantně.

Zákazník nevyhledávající dotaci ochuzen nebude

Tesla Model S byla tímto zákrokem v základní výbavě ochuzena například o navigaci, podpůrnou kameru, paměť nastavení sedadel, sklápěcí zrcátka a internetové radio. Těmito zákroky byla základní cena stlačena pod určenou hranici. Všechny tyto prvky nicméně lze do výbavy zahrnout při dokoupení balíčku „Comfort Package“.

Zdroj úvodní fotografie: tesla.com

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Škoda Auto posílila pozici ve Volkswagenu. Vyrobí baterie do Enyaqů i elektromobilů koncernu
18. květen 2022, 06:30
České firmy chtějí elektromobily ve vozovém parku. Jen je nemají kde nabíjet
17. květen 2022, 16:55
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se