Tesla kvůli finančním pobídkám v Německu restrukturalizuje nabídku výbavy

DomůElektromobilitaTesla kvůli finančním pobídkám v Německu restrukturalizuje nabídku výbavy

Kvůli německým finančním pobídkám, které se vztahují na elektromobily do cenové hranice 60 tisíc euro, došlo u Tesly Modelu S k ochuzení základní výbavy o položky dříve standardní, které se tímto se přesunuly do výbavy doplňkové. Tím byla hranice pokořena.

S letošním zavedením finančních pobídek motivujících spotřebitele k nákupu elektromobilu, které byly mimo jiné podmíněné prodejní cenou vozu nepřesahující hranici 60 tisíc euro, došlo ke katalogovým změnám u Modelu S. Většina výrobců vzala v úvahu tento cenový limit a v podobných šlépějích se samozřejmě vydala i Tesla. V jejím případě byla nutná výraznější redukce pořizovacích nákladů na vůz, a to ochuzením základní výbavy, která se elegantně přemístila mezi výbavu volitelnou.

Tesla tedy nedělá v podstatě nic jiného než němečtí výrobci luxusních vozů a snaží se rovněž o snížení ceny pod danou hranici. Může se zdát, že hranice byla nastavena účelně tak, aby právě Tesla byla oproti místním výrobcům znevýhodněna. Ať však byla motivace pro určení cenové hranice jakákoliv, Tesla se i tentokrát s problémem vypořádala celkem elegantně.

Zákazník nevyhledávající dotaci ochuzen nebude

Tesla Model S byla tímto zákrokem v základní výbavě ochuzena například o navigaci, podpůrnou kameru, paměť nastavení sedadel, sklápěcí zrcátka a internetové radio. Těmito zákroky byla základní cena stlačena pod určenou hranici. Všechny tyto prvky nicméně lze do výbavy zahrnout při dokoupení balíčku „Comfort Package“.

Zdroj úvodní fotografie: tesla.com