Domů
Elektromobilita
Volvo volá po standardizaci dobíjecích stanic pro elektromobily

Volvo volá po standardizaci dobíjecích stanic pro elektromobily

Volvo věří, že globální automobilový průmysl se dostal do situace, kdy je třeba začít vážně uvažovat o standardizovaném nabíjení elektromobilů. Podle Petera Mertense, viceprezidenta společnosti pro R&D, je to nezbytný krok pro vytvoření globální nabíjecí infrastruktury.

Podpora této myšlenky povede až k vytvoření celosvětového unifikovaného dobíjecího standardu. Volvo se rozhodlo zhostit se této myšlenky v rámci Iniciativy nabíjecího rozhraní (Charging Interface Initiative – CII). Toto sdružení bylo založeno za účelem vytvoření standardů pro nabíjení elektromobilů (Combined Charging System – CCS).

Automobilka Volvo je jedním z předních výrobců plug-in hybridů a v následujících letech plánuje pro každý svůj model nabízet právě i hybridní verzi. Plně elektrifikovaný automobil plánuje uvést v roce 2019.

Vytvoření sítě dobíjecích stanic bude mít klíčovou úlohu pro získání důvěry zákazníka

Peter Mertens si myslí, že pro upevnění rostoucí popularity elektromobilů a s tím souvisejícím přesvědčením zákazníků o plném pokrytí danou technologií a získání jejich důvěry, je právě zavedení globální nabíjecí infrastruktury nutným krokem.

Je patrné, že posun k plně elektrickým automobilům je již v plném proudu. Se zlepšováním technologie produkce baterií cena automobilů klesá a na řadu tedy přichází právě infrastruktura dobíjecích stanic. Ta zde totiž na rozdíl od samotné perspektivně se rozvíjející technologie elektromobility má značné nedostatky. K vyřešení tohoto problému je nezbytná právě standardizace dobíjecích systémů.

Peter Mertens

CCS by měl nabídnout jak klasické, tak rychlé dobíjení. Právě toto je milník, který učiní vlastnictví elektromobilu praktickým a vhodným, zejména pak v urbanizovaných oblastech, kam v současnosti nabídka primárně cílí. Iniciativa CII je ve fázi vytváření budoucích  požadavků, dále také standardů a certifikátů pro výrobce automobilů.

Zdroj úvodní fotografie: volvocars.com

Komentáře

(5)

Tomáš N.

16. březen 2016, 10:10

To by bylo logické a výhodné pro elektroautomobilisty ale nejsem si jist, zda na toto přistoupí všechny automobilky.

Leda by to bylo v Evropě nařízeno jako u nabíječek do mobilů!

Peppa

16. březen 2016, 19:07

Dobíjecí stanice jsou již standardizovány - podporují všechny 3 standardy!

Tomas Jirka

16. březen 2016, 22:05

Nejsem si jist, jak je to mysleno, ale:

- dobijeci stanice jsou casto 1f a 3f zasuvka, ovsem ne kazde auto ma takovou palubni nabijecku, co snese 3f, zakladni miva max 3.7 kW, coz je presne na 16 A - 230 V, tyto stanice jako verejne bych oznacil za smysluplne tak u hotelu, jinde jsou znouzectnost

- DC stanice jsou ale ruzne, a to tim asi Volvo mysli, ze Tesla si (vcelku samozrejme) jede Superchargery, zatimco evropsti vyrobci zminovany CCS, zatimco japonsti ChaDeMo, a napriklad na stojanech CEZu sice mate oba konektory, ale bezet muze jen jeden...

Pavel

19. březen 2016, 05:55

Jenže do té doby, než si v EV zaostávající německé automobilky prosadily právě ten CCS, tu jednotný celosvětový standard BYL! - CHAdeMO!!

Tomas Jirka

19. březen 2016, 10:40

Bohuzel to tak je a evropsti vyrobci si chteji jet dale svuj CCS z pro mne znacne nepochopitelnych duvodu.

Ono je to ale jedno, kdyz nejvetsi stavitele "nabijecich stanic" delaji vetsinou jen 1f a 3f zasuvky v zelenych krabicich, abybse u toho hezky fotilo... :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.