Domů
Emise CO2
Brazilské cukrovary přechází od cukru k ethanolu, sází na růst poptávky po biopalivech
benzin bioethanol E10

Brazilské cukrovary přechází od cukru k ethanolu, sází na růst poptávky po biopalivech

Brazilští výrobci cukru reagují na klesající poptávku po této komoditě a spoléhají na to, že celosvětově bude růst poptávka po biopalivu. Proto zvyšují produkční kapacity na výrobu ethanolu.

Tento přesun brazilských producentů k výrobě ethanolu během posledního roku vedl k tomu, že produkce cukru klesla v jihoamerické zemi o 9 miliónu tun na 12leté minimum. Cukrovary se nyní celosvětově potýkají s přebytkem cukru na trhu, a proto diverzifikace a výroba ethanolu může být správným směrem, kterým by se firmy měly ubírat.

Brazílie sice pravděpodobně ztratí pozici lídra na poli exportu cukru poprvé po 16 letech, ale zároveň se země snaží vybudovat pozici jedničky na trhu s biopalivy. Biopaliva nejsou v zemi nic nového, protože již v roce 1975 při embargu OPEC stouply ceny ropy a bylo nutné hledat alternativu. Automobily, které jezdí na ethanol či na mix benzínu a ethanolu, dodnes tvoří významnou část vozového parku.

V Brazílii je již dlouhodobě zhruba polovina cukrové třtiny zpracovávána na ethanol. Loni ovšem kvůli nízké ceně cukru a vysoké ceně benzínu byly zpracovány téměř 2/3 cukrové třtiny na ethanol místo na cukr. Producenti sami investují do technologií sloužících k výrobě ethanolu.

Také cíl politiků je zvýšit spotřebu ethanolu ze současných 26,7 mld. litrů/rok na více než 47 mld. litrů v roce 2028. I přes tyto sliby místních politiků to vypadá, že Brazílie bude předním exportérem této komodity. Snaha o snižování emisí vede většinu zemí k orientaci na alternativní paliva. Například Čína se chystá od roku 2020 přimíchávat ethanol do paliv na celém svém území.

Komentáře

(1)

Martin Pácalt

4. leden 2019, 12:39

Brazílie patří k zemím, na rozdíl od Česka, kde umí vypěstovat , zpracovat a vyrobit z toho ethanol s pozitivní energetickou bilancí. Co to ale dělá s exploatací deštného pralesa na plantáže je věc druhá.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.