Domů
Společnosti ve světě
Google Sunroof: Jaký energetický potenciál má vaše střecha?

Google Sunroof: Jaký energetický potenciál má vaše střecha?

Google chce pomoci s využíváním energie Slunce. Nová služba s názvem Sunroof je integrována přímo do map od Googlu a majitelům domů poskytne detailní informace o tom, kolik energie může jejich střecha generovat a kolik peněz by mohli ušetřit využitím solárních panelů.

Sunroof, což v překladu znamená střešní okno u automobilu nebo doslova sluneční střecha, využívá dat ze služby Google Maps, která dříve neměla žádné praktické uplatnění. Využívá například 3D model map pro určení plochy a sklonu konkrétní střechy. Služba také analyzuje pozici Slunce v průběhu roku a dlouhodobé meteorologické údaje jako oblačnost a obvyklé teploty. Dokonce umí vzít v potaz i stín vržený okolními objekty.

Pokud se dotyčný rozhodne pro koupi panelů, Sunroof navrhne společnosti v okolí, které se instalací panelů zabývají.

V současnosti je projekt k dispozici v Bostonu, San Franciscu a Fresnu a Google plánuje službu rozšířit po celých Spojených státech. Zatím není známo, zda se projekt rozšíří i mimo USA.

Díky projektu Sunroof si můžou Američané ve vybraných státech ověřit potenciál instalace solárních panelů na střechu. Zdroj: Google Sunroof

 

Ohledně smysluplnosti projektu Google argumentuje tím, že pro mnoho vlastníků domů je nejtěžší udělat první krok – zjistit potenciál instalace panelů na vlastní střechu. Poté, co budou mít uživatelé velmi snadný přístup k zjištění kolik by jim využívání sluneční energie ušetřilo, budou pro ně mnohem snazší a více motivující podniknout další kroky a vybrat si například z Googlem navrhovaných společností v okolí.

Pro mnoho domácností to může být podnět k tomu, nechat si udělat kvalifikovaný odhad energetického potenciálu vlastní střechy, protože přeci jenom hodnoty od Googlu, hlavně co se konkrétní ušetřené částky týče, budou spíše orientační.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se