Energetici obnovili dodávky proudu po pondělním silném větru

DomůEnergetika v ČREnergetici obnovili dodávky proudu po pondělním silném větru

Domácnostem, které se kvůli následkům silného větru ocitly v pondělí bez proudu, byly obnoveny dodávky elektřiny. Společnost ČEZ v noci na dnešek opravila všechny poruchy a připojila zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Rovněž E.ON obnovil dodávky, potíže přetrvávají jen v jedné obci na Třebíčsku, uvedla mluvčí Martina Slavíková.

„ČEZ Distribuce během noci opravila všechny poruchy na vedení vysokého napětí a připojila tak zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. V průběhu dne nám mohou být ještě hlášeny od zákazníků poruchy na nízkém napětí, mělo by se však jednat již jen o čísla popisná, rekreační objekty, chaty a podobně,“ sdělila Holingerová.

Škody na distribuční soustavě ČEZ budou podle ní do pěti milionů korun.

V nejhorším okamžiku, v pondělí kolem 15:00, bylo bez proudu 42000 zákazníků ČEZ. Jejich počet ale zejména na západě Čech postupně klesal. Kolem 17:00 byla situace nejhorší v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, kde bylo bez elektřiny 8000 odběratelů. Hodinu před půlnocí ČEZ evidoval asi 1300 odběrných míst bez proudu.

Společnost E.ON, která distribuuje elektřinu v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském, Zlínském a částečně i Olomouckém kraji, měla v pondělí ráno bez dodávek zhruba 11.500 domácností a kolem 17:00 přibližně 1100. Na Vysočině přetrvávaly potíže na Třebíčsku a v okolí Velkého Meziříčí. Na jihu Čech byla největší omezení na Prachaticku.

gcm mtj rot