Domů
Energetika v ČR
Na Trutnovsku začala topná sezona, o dva týdny později než loni
Radiátor

Na Trutnovsku začala topná sezona, o dva týdny později než loni

Společnost ČEZ Teplárenská dnes na Trutnovsku zahájila topnou sezonu, o dva týdny později než loni, kdy se začalo topit 1. září. ČTK to dnes řekla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková. Z elektrárny Poříčí u Trutnova proudí teplo vedle Trutnova i do podkrkonošských Mladých Buků, Horního Maršova, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice, Radvanic a Svobody nad Úpou.

Teplárny sezonu zahajují, když dva dny po sobě průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze následující den očekávat zvýšení průměrné teploty nad tuto hodnotu. Na výše a severněji položeném Trutnovsku začíná topná sezona v Královéhradeckém kraji nejdříve. Například teplárna ve Dvoře Králové na Trutnovsku, která také patří do skupiny ČEZ, sezonu zatím nezahájila. Naopak v krkonošském středisku Janské Lázně na Trutnovsku dodávky tepla začaly v úterý 13. září. ČEZ dodává na Trutnovsku teplo 15.600 domácnostem.

Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové topnou sezonu zatím nezahájila. „Rozhodnutí padne v pátek, jsme připraveni. Zahájení budeme jako každoročně koordinovat s naším dodavatelem tepla, společností Elektrárny Opatovice,“ řekl ČTK ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler. Tepelné hospodářství dodává v krajském městě teplo do 24.000 domácností.

Ceny tepla teplárny v Trutnově ani v Hradci Králové se zahájením topné sezony nemění. Ke změnám cen firmy obvykle přistupují od 1. ledna, ceny na rok 2023 zatím neoznámily. Zástupci hradecké radnice nedávno uvedli, že cena tepla od Tepelného hospodářství by měla od ledna vzrůst zhruba o inflaci, což by pro průměrnou domácnost v panelovém domě znamenalo zvýšení platby asi o 2700 korun za rok.

ry ktp

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516