Domů
Evropská Unie
Německo žádá USA, aby s EU projednaly plánované protiruské sankce
Zdroj: public domain

Německo žádá USA, aby s EU projednaly plánované protiruské sankce

Německá ministryně ekonomiky a energetiky Brigitte Zypriesová v úterý apelovala na zástupce Spojených států, aby s Evropskou unií projednali možné dopady prohloubení protiruských sankcí. Podle Zypriesové by Spojené státy neměly svými sankcemi trestat evropské společnosti.

Bílý dům podle agentury Reuters již oznámil, že americký prezident Donald Trump podepíše návrh zákona týkající se zavedení dalších sankcí proti Rusku. Těmito kroky Spojené státy reagují mimo jiné na údajné ovlivňování posledních amerických prezidentských voleb.

Někteří z evropských politiků se však obávají, že nové sankce by mohly dopadnout na evropské společnosti, zvláště na ty podnikající v energetickém sektoru. Kromě Zypriesové své obavy již dříve vyjádřili předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker či německý ministr zahraničí a rakouský kancléř.

„Hrozba ze strany Spojených států rovněž trestat evropské společnosti zavedením takzvaných extrateritoriálních sankcí je nepřijatelná. Bylo by velmi žádoucí, kdyby vláda Spojených států zasedla s námi ke stolu k vyjednávání a pracovali bychom na přijatelném řešení pro všechny strany,“ řekla Brigitte Zypriesová.

Německá ministryně dále uvedla, že tento jednostranný krok vyústil v eskalaci diplomatických vztahů, kdy Moskva nařídila Spojeným států snížit svůj diplomatický personál v Rusku na méně než polovinu současného počtu.

Německá vláda a představitelé tamního průmyslu se tak nyní obávají, že by sankce mohly zabránit německým společnostem podílet se na projektech nových plynovodů, které jsou dle nich nezbytné pro zajištění energetické bezpečnosti Německa.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.