Domů
Společnosti ve světě
Stavba Gigafactory má zrychlit, Musk zdvojnásobil počet dělníků

Stavba Gigafactory má zrychlit, Musk zdvojnásobil počet dělníků

Gigafactory společnosti Tesla má být připravena pro výrobu baterií před spuštěním výroby nového modelu Tesla 3. Po kompletní dostavbě v roce 2020 by se měly v továrně v Nevadě ročně vyrobit baterie o kapacitě 105 GWh.

Hlavní cílem společnosti Tesla je v současné době dostavět co nejrychleji svoji vlastní továrnu na výrobu baterií označovanou jako Gigafactory. Důvodem pro snahu o urychlení postupů výstavby je co nejrychlejší umožnění produkce nového modelu Tesla 3.

„Musíme mít připravenou výrobu baterií dostatečnou dobu před výrobou kompletních elektromobilů. Pracujeme nyní na zrychlení stavby Gigafactory a zároveň s tím aktualizujeme plány startu výroby baterií.“ JB Straubel, CTO a spoluzakladatel Tesla Motors.

Tesla již zdvojnásobila počet zaměstnanců, kteří se na výstavbě Gigafactory podílejí. Nyní na stavbě pracuje 1000 zaměstnanců 7 dní v týdnu a dokonce ve dvou směnách, aby mohla být výroba odstartována na začátku roku 2017.

Elon Musk Tesla S

V současnosti je rozloha budovy přibližně šestinová oproti tomu, jaká má ve výsledku být. Většina obvodových zdí je pouze dočasná a může být přemístěna kvůli jednoduššímu růstu plochy, který továrna zabírá.

Tesla model 3 a produkční kapacity Tesly

Nový model Tesly určený pro širokou veřejnost označený Tesla Model 3 si hned od začátku lidé oblíbili. Od uvedení na trh je evidováno přibližně 500 000 předběžných objednávek svázaných se zálohou 1000 dolarů.

Kvůli vysokém počtu zájemců se rozhodl zakladatel Elon Musk cílit na produkci 500 000 elektromobilů ročně již v roce 2018. Zároveň pro zvýšení kapitálu nabídl k prodeji část akcií, čímž se mu povedlo získat 1,7 mld. dolarů.

Současné údaje o produkci ale vypovídají o tom, že cíl půl milionu elektromobilů je stále dosti vzdálený. V první pololetí tohoto roku se produkce zastavila pod 30 000 kusy. V druhém pololetí je očekáváno podle prohlášení Tesly až 50 000 nových vozů.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se