Domů
Společnosti ve světě
Továrna Tesla by mohla být oproti původním plánům dvojnásobná

Továrna Tesla by mohla být oproti původním plánům dvojnásobná

Během prezentace představitelů Tesly, jejíž celý záznam je možno shlédnout zde, bylo řečeno, že firma odkoupila rozlehlé pozemky navazující přímo na pozemky jejich továrního komplexu v Tahoe Reno Industrial Center v Nevadě. Tímto byla zdvojnásobena plocha továrny a firma má v plánu odkoupit další pozemky.

V současné době je ve výstavbě první z původně čtyř plánovaných bloků továrny Tesla, podle prohlášení nyní plánuje vedení vystavět sedm těchto bloků. Bude-li továrna v této podobě dokončena, pak se plocha oproti původním plánům zvětší 2,4 krát a továrna se stane vůbec nejrozlehlejší továrnou na světě.

Není zatím známo, jaký vliv tato úprava bude mít na celkovou produkci. Původním plánem byla produkce bateriových článků o kapacitě 35 GWh a kompletních baterií o kapacitě 50 GWh. Toto množství mělo vystačit na půl milionu automobilů. Rozdíl mezi kapacitou článků a celého kompletu baterií bude dodáván jinou společností, pravděpodobně firmou Panasonic.

Rozhodnutí pro navýšení kapacit bylo vydáno na základě enormního zájmu zákazníků o nové baterie. Dokonce není vyloučeno, že tovární plochy budou v budoucnu podle potřeb dále rozšiřovány.

Když společnost Tesla poprvé ohlásila vizi své „gigatovárny“, mluvila o uzavírání smluv s mnoha dodavateli, aby se produkcí pod jednou střechou snížily celkové náklady. Zatím je však známa pouze oficiální spolupráce s dlouholetým dodavatelem baterií, firmou Panasonic. Zajímavostí je fakt, že firma Panasonic jakožto jediný současný oficiální partner projektu, dovede do procesu dalších 14 společností.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.