Domů
Jaderné elektrárny
Dukovany mimořádně odstavují 3. blok kvůli diagnostice jednoho z čerpadel
Elektrárna Dukovany na Třebíčsku
Zdroj: Jiří Sedláček / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Dukovany mimořádně odstavují 3. blok kvůli diagnostice jednoho z čerpadel

Jaderná elektrárna Dukovany dnes mimořádně odstavuje třetí výrobní blok kvůli diagnostice jednoho z bezpečnostních čerpadel. Kontrola a případné opravy čerpadla podle předpokladu energetiků potrvají několik dnů. Zbývající tři bloky dukovanské elektrárny jsou v provozu, sdělil ČTK mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Čerpadlo je podle mluvčího součástí jednoho z trojnásobně zálohovaných bezpečnostních systémů elektrárny.

„Samotné výrobní zařízení třetího bloku spolehlivě funguje, souběžně zde ale probíhají práce na dalším zařízení a v souladu s předpisy není možné výrobní jednotku provozovat na běžném výkonu,“ uvedl Bezděk.

Ilustrační foto

Doplnil, že odstávku bloku energetici využijí k dokončení revize jednoho z 18 dieselových generátorů elektrárny.

Jaderná elektrárna Dukovany s celkovým výkonem 2040 megawattů pokrývá pětinu spotřeby elektřiny v ČR. Elektrárna dodává elektřinu od roku 1985, vloni jí vyrobila 14,3 terawatthodiny (TWh). Od začátku tohoto roku dodaly Dukovany do sítě 9,99 TWh elektrického proudu.

vst dr

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
energetik
7. září 2021, 18:40

Ještě že Dukovany nevyrábějí čistou bezemisní energii, to by teď na trhu nečekaně chyběla a její cena by rostla. Tak to zákazníci spotřebovávající čistou bezemisní energii vůbec nepocítí.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se