Domů
Jaderné elektrárny
Dukovany podle plánu odstavily další blok, výroba tak klesla na polovinu

Dukovany podle plánu odstavily další blok, výroba tak klesla na polovinu

Jaderná elektrárna Dukovany dnes podle plánu odstavila blok číslo jedna kvůli plánované výměně části paliva, kontrolám a servisu zařízení. První turbínu v něm energetici odpojili v 10:15 a druhou ve 12:06, řekl ČTK mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Výroba Dukovan tak klesla na polovinu, protože od 25. září stojí i druhý blok elektrárny. Jeho odstávka by měla skončit během příštího týdne.

Několikadenní souběh dvou odstávek elektrárna podle mluvčího využije k údržbě chladicích věží, které slouží oběma těmto blokům.

Elektrárna Dukovany má čtyři bloky s celkovým instalovaným výkonem 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři.

V odstaveném bloku číslo dvě podle čtvrteční zprávy firmy ČEZ už energetici ukončili hlavní práce. Před připojením tohoto bloku k přenosové síti je ještě potřeba na jeho zařízení udělat důležité testy a zkoušky.

První blok bude mimo provoz do konce letoška. Kromě výměny pětiny paliva za čerstvé v něm energetici mají v plánu uskutečnit řadu významných technických a investičních akcí.

Jaderná elektrárna Dukovany vyrobila od zahájení provozu v roce 1985 skoro 460 terawatthodin (TWh) elektrické energie, což by podle firmy ČEZ stačilo na pokrytí spotřeby v ČR téměř na osm let.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.