Domů
Jaderné elektrárny
Japan Atomic Power Company pomůže Británii s výstavbou jaderné elektrárny
Jaderna elektrarna Wylfa Newydd. Zdroj: Flickr @ Department of Energy and Climate Change

Japan Atomic Power Company pomůže Británii s výstavbou jaderné elektrárny

Horizon Nuclear Power, Japan Atomic Power Company (JAPC) a Hitachi podepsali smlouvu na zajištění technických služeb pro navrhovanou jadernou elektrárnu Wylfa Newydd v severním Walesu. JAPC podpoří Horizon v oblastech zahrnujících kalkulaci výstavby, licencování, a plánování pro uvedení do provozu.

Britská jaderná společnost Horizon plánuje postavit pokročilý varný reaktor (Advanced Bioling Water Reactor – ABWR) ve dvou lokalitách:

 • Wylfa Newydd – na ostrově Anglesley při severozápadním pobřeží Walesu,
 • Oldbury-on-Seven – v jižním Gloucestershire.
 • V případě Wylfa Newydd se bude jednat o první varný reaktor ve Velké Británii, která má v současnosti v provozu pouze tlakovodní reaktory a pokročilé reaktory chlazené plynem.

  „Průkopník výroby elektřiny z jaderné energie, JAPC, bude spolupracovat se společností Horizon, která rozšiřuje vlastní provozní schopnost v přípravě ke spuštění Wylfa Newyddn. Na základě dohody bude Horizon čerpat ze zkušeností a know-how JAPC získaných z mnohaletého působení s varnými reaktory,“ stojí ve vyjádření společnosti Horizon.

  Situační plán Wylfa Newydd; Zdroj: Horizon Nuclear Power

  Společnost JAPC s sebou přináší bohaté zkušenosti z dlouhodobého provozu jaderných elektráren Tokai a Tokai 2 s varnými reatkory (BWR) a Tsurga 1 a 2 s BWR, respektive tlakovodním reaktorem (PWR).

  Působnost JAPC mimo domácí Japonsko zahrnuje zajišťování technické pomoci a školení ve Vietnamu a Kazachstánu, zemích, které se rovněž chystají na výstavbu jaderných elektráren.

  Horizon již v květnu oznámil vytvoření konsorcia s názvem Menter Newydd pro přípravnou fázi výstavby elektrárny. Menter Newydd zahrnuje společnosti Bechtel, JGC a Hitachi Nuclear Energy Europe.

  Významnou roli hraje společnost Hitachi, jež bude dodavatelem technologie reaktoru ABWR, kterou sama vyvinula a která již byla ověřena v provozu. Tato technologie vstoupila do ověřovacího procesu Velké Británie (Generic Design Acceptance process) v lednu roku 2014 a podle regulačních orgánů by měl být proces dokončen na konci roku 2017. Proces ověří design reaktoru a zda potenciální operátor splňuje veškerá bezpečnostní kritéria, stejně jako standardy spojené s enviromentálními riziky a nakládání s odpadem.

  Komentáře

  (0)

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
  Vyžadované informace jsou označeny *
  Pravidla diskuze
  Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
  Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
  Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
  Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
  V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
  OM Solutions s.r.o.
  Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
  Třebíč
  IČ: 02682516
  SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.