Domů
Jaderné elektrárny
Národní plán počítá se 2 novými jadernými bloky za 300 mld. Kč

Národní plán počítá se 2 novými jadernými bloky za 300 mld. Kč

Národní investiční plán počítá se dvěma novými jadernými bloky v Česku dohromady za 300 miliard korun. Jeden se má začít stavět v roce 2029 v Dukovanech, druhý zatím bez určení zahájení stavby v Temelíně, vyplývá to ze zveřejněného materiálu. Výdaje na nové bloky tvoří převážnou většinu z plánovaných investičních akcí ministerstva průmyslu a obchodu za 423,5 miliardy korun.

Z celkových investic za osm bilionů korun v Národním investičním plánu je určeno zhruba 6,2 bilionu korun na investiční akce v dopravě. Druhý největší objem investic je právě u ministerstva průmyslu a obchodu. Vládní plán řadí dopravu i průmysl mezi investiční strategické oblasti. Mezi další patří energetika, vzdělávání, podnikání a obchod, výzkum a vývoj, investice do regionů, zdraví, kultura nebo bezpečnost.

Komentáře

(12)

Lukas

16. prosinec 2019, 16:34

Keď sa začne v roku 2029 teda v 2035 ak budeme optimisti a bude mať stavba podobný charakter ako u nás na Slovensku tak do toho roku 2050 to bude možno aj hotovo :D

Richard Vacek

16. prosinec 2019, 16:48

Je potřeba vybrat dodavatele, který dovede stavět rychle. A současně mít připraveny nástroje na omezení vlivu protiatomových věřících.

Jan Veselý

16. prosinec 2019, 17:16

Musíte věřit, hlavně že tady to neskončí stejnou ostudou jako ve Francii, Finsku, Slovensku nebo USA.

Ivan Novák

16. prosinec 2019, 17:53

Tady to tímto druhem ostudy neskončí ... zůstane jen u řečí a popsaných papírů, a ty jsou relativně levné. Z hlediska reprodukce kapitálu z nich ovšem nevzejde nic, naši mladí nás budou muset uživit jinak.

Lukas

16. prosinec 2019, 17:31

Dodavatel sa urcite vyberie ako aj u nas, odklepne sa stavba a hned na to zalozia blizky pribuzny politikov stavebne firmy s jednou lopatou, robotnikmi a za 4€/h a prenajatymi strojmi. Potom sa bude uctovat 9 000€ za vykop 1m hlbokeho a 1m dlheho kanala a co meter to dalsich 9k €, to hovorim zatial iba o menej kvalifikovanych pracach. Takto to u nas chodi a predlzuje sa neustale stavba, lebo ak sa vsetko ,,spravne,, urobi moze sa ten isty kanal kopat aj 7x :D a to je iba jediny priklad. 2 roky sa odkladaju dolezite skusky len pre sfusovane prace ;)

Richard Vacek

16. prosinec 2019, 18:50

Evropa už možná úplně ztratila schopnosti které měla dříve. I my jsme byli kdysi schopni postavit jaderný reaktor. Proto by měl být vybrán ten, kdo reaktory staví - pravděpodobně Rusko, nebo Čína. A Evropa může dál kráčet ku předu jinou cestou.

Carlos

16. prosinec 2019, 20:30

Otázka je jestli v hustě osídlené Evropě má ta technologie budoucnost. hustota osídlení je u nás dost nízká, na to aby se tu pár procent dalo obětovat na FVE, ale příliš vysoká na to aby se tu hrálo s JE.

Jen bych si Vás dovolil upozornit, že obě mocnosti mají EU, respektive NATO, jako nepřítele.

eneregtik II

17. prosinec 2019, 16:21

TO : Vacek

S tou Čínou nebo Ruskem bych souhlasil. Čína nyní staví 10 reaktorů doma a dva v Pakistánu , Rusko nyní staví v Bělorusku ,Indii, Bangladéši, Iránu a Turecku + doma a brzy má začít stavět v Maďarsku a Finsku. Přítel , nepřítel........ Turecko je v NATO a Rusko tam staví, to samé Maďaři jsou v NATO. Čína nyní platí 33 % ceny stavby dvou reaktorů v Británii Hinkley Point - C a má podepsanou dohodu, že Anglánům postaví ještě dva své reaktory Hualong One v lokalitě Bradwell - B. Když se nebojí Británie nechat si od Číny postavit její reaktory Hualong One, tak proč my máme mít z Čína hrůzu ? Jsou to lidé jako my , jenom poněkud více pracovitější.

Josef

16. prosinec 2019, 18:29

2 bloky s výrobou 18twh nemohou nijak výrazně snížit naši zavislost na fosilních palivech pro efektivní přechod na bezemisni energetiku by v první fázi muselo být postaveno alespoň 10 jaderných bloků, vláda se přihlásí k bezemisni energetice, jenže ve skutečnosti nic takového nebude , protože bY to znamenalo dlouhodobé nezvysovani životní úrovně občanů nebo spíše její pokles

R2

16. prosinec 2019, 22:46

Narodni investicni plan je nezavazny dokument, seznam investicnich akci, ktere by se jednou-mozna-snad mohly realizovat, zatim bez zajisteneho financovani a presnych dat. Nejlepe asi "realnost" planu ilustruje rozdil mezi pozadovanymi investicemi ve vysi priblizne 270 miliard korun rocne a realnymi ve vysi priblizne polovicni (vcetne prispevku z evropskych fondu).

PE

17. prosinec 2019, 10:45

Uz se konecne rozhoupali,i kdyz spatnym smerem a ,,duchodova reforma ,,zase pocka!!! Jedna z moznych cest je sobestasnost kazdeho obyvatele v kombinaci uspor.Stanovit ,,strop,, kdo prekroci, zaplati 100kc za KWh a nebude potreba stavet predrazenou JE.A hlavne ,neni potreba michat narody,to nam prinese dalsi rizika a dalsi naklady , ktere uz nikdo nevycislil. Kolega si nechal od firmy zrekonstruovat barak,predal klice,mel mladou zenu,ti mu to tak ,,opravili,, ,ze se musel rovnou rozvest,toz tak...

Marek Kuchejda

17. prosinec 2019, 21:49

Jedna z moznych cest je sobestasnost kazdeho obyvatele v kombinaci uspor.Stanovit ,,strop,, kdo prekroci, zaplati 100kc za KWh a nebude potreba stavet predrazenou JE

Ano, dáme limit 10 kWh na osobu a rok a nemusíme stavět vůbec nic.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.