Domů
Jaderné elektrárny
Reaktorová nádoba byla součástí siláckého světového rekordu
Zdroj: Atomenergomash

Reaktorová nádoba byla součástí siláckého světového rekordu

Ruští strongmani dosáhli světového prvenství: táhli reaktorovou nádobu. Sportovní předváděcí akce se konala ve Volgodonské továrně společnosti Atomenergomash dne 28. září, kde slavili Den zaměstnanců v jaderném průmyslu. Informaci přinesl zahraniční server World Nuclear News.

"Nikdo na světě ještě nikdy neodtáhl jaderný reaktor," řekl organizátor Michail Ivanov. „My nechceme pouze vytvořit světový rekord. Našim cílem je upozornit na to, že naše země je světovou jedničkou v jaderné energetice a máme být opravdu na co hrdí! Zároveň chceme motivovat naše chlapce a dívky, aby více sportovali a vedli zdravý životní styl.“

Čtyři ruští strongmani uvnitř reaktorové nádoby v závodě Atomenergomash; Zdroj: Atomenergomash

Powerlifteři Yuri Kuzmin, Yegor Sorokaletov, Evgeny Osipov a Alexey Islentyev táhli reaktorovou nádobu na vzdálenost 3,55 metru. Nádoba spolu s přepravním vozíkem vážila dohromady 452 tun, což odpovídá hmotnosti 75 slonů.

Továrna ve Volgodonsku vyrábí sestavy těžkých zařízení pro ruské i zahraniční jaderné elektrárny. Tuto reaktorovou nádobu využívá společnost Atomenergomash pouze pro účely školení a není určena pro zákazníka.

Den jaderných pracovníků

Dne 28. září se v Rusku slaví Den pracovníků v jaderném průmyslu. Úspěchy tohoto odvětví již tradičně oslavil prezident Vladimir Putin, který pracovníkům jaderné energetiky vzkázal: "Věřím, že budete i nadále dosahovat svých cílů, zachovávat a tvořivě rozvíjet odkaz svých předchůdců, všestranně posilovat lidské zdroje, výzkumný i výrobní potenciál odvětví a aktivně se podílet na mezinárodní spolupráci a realizaci finančně efektivních a ekologických projektů."

Komentáře

(1)

Baton David

4. říjen 2021, 11:30

na sociálních sítích se s touto událostí objevily výzvy na tipy na další disciplíny spojené se sportem a jadernou energetikou, navrhované byly například: polykání palivové tyče, přeskládání aktivní zóny reaktoru na čas, najdi krysu v ovládacím panelu, hod protijaderným aktivistou..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.