Domů
Komoditní trhy
Naftogaz: Šance na podpis tranzitní dohody do konce roku je nízká

Naftogaz: Šance na podpis tranzitní dohody do konce roku je nízká

Komoditní trhy
1 komentář
19. prosinec 2019, 12:03
ČTK

Pravděpodobnost, že Ukrajina do konce letošního roku podepíše s ruskou plynárenskou společností Gazprom novou dohodu o tranzitu ruského plynu, je velmi nízká. Uvedl to dnes generální ředitel ukrajinské energetické firmy Naftogaz Andrij Kobolev. Ukrajina je klíčovou cestou pro přepravu ruského plynu k evropským zákazníkům. Platnost současné tranzitní dohody mezi Ruskem a Ukrajinou však na konci roku vyprší, napsala agentura Reuters.

Pravděpodobnost podpisu nové dohody se podle Koboleva „postupně blíží k nule“. Spory kolem plynu jsou průvodním jevem zhoršených vztahů mezi Kyjevem a Moskvou po ruské anexi Krymu a vypuknutí povstání proruských separatistů na východě Ukrajiny.

Ve čtvrtek by se mělo konat další kolo rozhovorů o nové tranzitní dohodě mezi Ruskem a Ukrajinou. Podle Koboleva však zatím nebylo definitivně potvrzeno, že ruská strana na jednání dorazí.

Loni Gazprom dodal do Evropy více než 200 miliard metrů krychlových plynu, z toho 87 miliard metrů krychlových bylo dopraveno přes Ukrajinu. Pro Kyjev tranzit představuje významné příjmy, přes Ukrajinu putuje plyn i do České republiky.

pmh šeb

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
markusaurelius
19. prosinec 2019, 21:07

Zjevně budou chybět ,,dengy ,, v ukrajinské kasičce , naštěstí má ukrajina spoustu kamarádu na západě a v usa kteří rádi chybějící ,,dengy,, dodají ,a když né tak madam nuland z američky rozdá na náměstí aspoň pár preclíku...

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se