Domů
Německo
Německo postavilo za první čtvrtletí nejméně přenosového vedení od 3Q 2013

Německo postavilo za první čtvrtletí nejméně přenosového vedení od 3Q 2013

Výstavba německé přenosové soustavy stále nenabírá požadované tempo. V prvním čtvrtletí tohoto roku bylo podle dvou zákonů obsahujících nejdůležitější vedení postaveno pouze 6 km přenosových linek. Výstavba německé přenosové sítě je přitom klíčová i pro okolní státy.

V Německu jsou na národní úrovni v současné době dva zákony (EnLAG – Energieleitungsausbaugesetz a BBPlG – Bundesbedarfsplangesetz), které upravují specifika výstavby přenosové soustavy. Ke každému je připojen seznam projektů přenosového vedení, které mají být v dalších letech postaveny.

Monitoring EnLAG: 0 km

Podle staršího ze zákonů (účinný od roku 2009) nebyl v prvním čtvrtletí dokončen navíc ani jeden kilometr přenosového vedení, což se stalo poprvé od třetího čtvrtletí roku 2013. Za celý loňský rok bylo přitom dle zákona EnLAG  postaveno 151 km.

Celkem má být podle zákona EnLAG postaveno cca 1800 km vedení. K prvnímu čtvrtletí bylo celkem 600 km postaveno a 800 km schváleno.

Monitoring BBPlG: 6 km

Ani v další oblasti není moc prostoru pro optimismus. Podle zákona BBPlG z roku 2013, který upravuje výstavbu významnějších přenosových linek (přesahují hranice Německa nebo přesahují hranice více spolkových zemí, například Südlink nebo NORD.LINK), má být postaveno celkem 6100 km.

Z celkové délky je ale nyní schváleno 350 km přenosového vedení a pouze 65 km bylo vystavěno (cca 1 %). V prvním čtvrtletí bylo postaveno celkem pouze 6 km vedení. Je navíc pravděpodobné, že některé již schválené plány se budou muset v důsledku přeměny na kabelové vedení měnit.

Na pomalý rozvoj vedení nedoplácí pouze Německo

Pomalý rozvoj Německé soustavy má vliv i na sousední státy. Velké množství výkonu z obnovitelných zdrojů, které není možné přenést na jih země pomocí německých přenosových linek, je přenášeno přes okolní přenosové soustavy.

V ČR kvůli tomu rostou náklady na provoz přenosové sítě, na což upozornil ČEPS v loňské analýze přetoků. K problematice se již vyjádřil i ACER, který rozhodl o zrušení společné rakousko-německé obchodní zóny.

Komentáře

(3)

Französisch-Heizungen

23. červen 2016, 20:06

Chudáci francouzské přímotopy, tímto tempem tam čistá energie přiteče až tak někdy kolem roku 2040

FRANK

24. červen 2016, 10:10

Tristní výsledek . Kdo by to byl řekl, že uvědomělé obyvatelstvo bude tak prudit

Peppa

24. červen 2016, 12:50

V národním zájmu odmítnout vše co výstavbu brzdí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.