24. březen 2021
Aktuální výroba v ČR
ČEZ kupuje německého stavitele fotovoltaických elektráren Belectric

Česká energetická společnost ČEZ koupí od německé RWE její dceřinou společnost Belectric, která vyvíjí fotovoltaické elektrárny. Vyplývá to z oznámení Spolkového úřadu pro hospodářskou soutěž, na které upozornil server Seznam Zprávy.
ČEZ podle oznámení úřadu podal žádost o schválení úplného vlastnictví Belectric. Agentura Reuters už na začátku tohoto měsíce naznačovala, že RWE zvažuje prodej firmy.
Společnost Belectric byla založena v roce 2001 a je 100procentní dceřinou firmou RWE Renewables. Má kolem 500 zaměstnanců a zaměřuje se na solární elektrárny a systémy skladování energie. Postavila už více než 460 fotovoltaických elektráren s instalovanou kapacitou 3,85 gigawattu a další elektrárny s kapacitou 685 megawattů má ve výstavbě. Poskytuje také údržbářské služby, uvedl server Renewables Now.
RWE získala firmu Belectric zhruba před pěti lety za méně než 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč). Tehdy ji koupila firma Innogy, bývalá divize RWE pro obnovitelné zdroje a sítě.
Mohlo by vás zajímat
26. březen 2021
13. duben 2021
14. duben 2021
18. květen 2021
20. květen 2021
12. srpen 2021
19. srpen 2021
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.