Domů
Obnovitelné zdroje
Geotermální projekt v Bavorsku dosáhl nejvyšší teploty úspěšného vrtu v jižním Německu

Geotermální projekt v Bavorsku dosáhl nejvyšší teploty úspěšného vrtu v jižním Německu

V Německém Holzkirchenu byl proveden úspěšný test geotermálního vrtu. Zkouška se pyšní nejvyšší dosaženou teplotou úspěšného nízkoentalpického geotermálního projektu v jižním Německu. Uvedl to Dr. Jochen Schneider, jednatel společnosti Hydrosion, která na projektu spolupracuje s Geothermie Holzkirchen.

Samotný geoterální vrt v Holzkirchenu byl dokončen zhruba v polovině března a dosahuje hloubky okolo 5 km pod zemským povrchem a celkové délky okolo 6,1 km. Během testu byla dosažena teplota 150 °C při konstantním pumpování 50 l vody za sekundu.

Cílem společnosti Geothermie Holzkirchen je do konce letošního roku zprovoznit geotermální elektrárnu o výkonu 3 MWe, případně při vhodných podmínkách až 4 MWt. Současně počítá s výrobou až 40 GWh tepelné energie ročně, která bude dodávána do v budoucnu rozšířené soustavy centrálního zásobování teplem v Holzkirchenu. Bohužel nebyly prozatím zveřejněny náklady projektu.

Geotermální projekt v Bavorském Holzkirchenu. Zdroj: Geothermie Holzkirchen

V Bavorsku se plánují další podobné projekty

Další geotermální projekty na jihu Bavorska, víceméně ve stejné zeměpisné šířce jako je Holzkirchen, jsou již na cestě. Ve Weilheimu, kde na projektu spolupracuje italský Enel, probíhá navrtávání prvního vrtu. Projekt Geretsried, který prozatím dosáhl nejvyšší teploty 160 ° C, začne s navrtáním druhého vrtu, jelikož při prvním pokusu nebyla nalezena žádná geotermální voda.

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Komentář: Svět potřebuje revoluci obnovitelných zdrojů
28. červen 2022, 15:00
Solární, větrné a další šetrné zdroje energie. EU schválila dosud největší balíček klimatických návrhů.
28. červen 2022, 12:50
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
dada211
4. duben 2017, 12:08

.......Zkouška se pyšní nejvyšší dosaženou teplotou úspěšného geotermálního projektu s nízkou entalpií v jižním Německu.........Nerozumím formulaci nejvyšší teplotou a současně nízkou entalpií, bo jde o rozpor. Pokud bude vysoká teplota, bude logicky současně i vysoká entalpie

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se