Domů
Obnovitelné zdroje
Geotermální projekt v Bavorsku dosáhl nejvyšší teploty úspěšného vrtu v jižním Německu

Geotermální projekt v Bavorsku dosáhl nejvyšší teploty úspěšného vrtu v jižním Německu

V Německém Holzkirchenu byl proveden úspěšný test geotermálního vrtu. Zkouška se pyšní nejvyšší dosaženou teplotou úspěšného nízkoentalpického geotermálního projektu v jižním Německu. Uvedl to Dr. Jochen Schneider, jednatel společnosti Hydrosion, která na projektu spolupracuje s Geothermie Holzkirchen.

Samotný geoterální vrt v Holzkirchenu byl dokončen zhruba v polovině března a dosahuje hloubky okolo 5 km pod zemským povrchem a celkové délky okolo 6,1 km. Během testu byla dosažena teplota 150 °C při konstantním pumpování 50 l vody za sekundu.

Positive test results from our #geothermal project in #Holzkirchen. >150°C & ~50 l/s ??

Amazing videos courtesy of https://t.co/Eg56hvekvd pic.twitter.com/r6YUKhvPhP

— ERDWERK (@ERDWERK_GmbH) 24. března 2017

Cílem společnosti Geothermie Holzkirchen je do konce letošního roku zprovoznit geotermální elektrárnu o výkonu 3 MWe, případně při vhodných podmínkách až 4 MWt. Současně počítá s výrobou až 40 GWh tepelné energie ročně, která bude dodávána do v budoucnu rozšířené soustavy centrálního zásobování teplem v Holzkirchenu. Bohužel nebyly prozatím zveřejněny náklady projektu.

Geotermální projekt v Bavorském Holzkirchenu. Zdroj: Geothermie Holzkirchen

V Bavorsku se plánují další podobné projekty

Další geotermální projekty na jihu Bavorska, víceméně ve stejné zeměpisné šířce jako je Holzkirchen, jsou již na cestě. Ve Weilheimu, kde na projektu spolupracuje italský Enel, probíhá navrtávání prvního vrtu. Projekt Geretsried, který prozatím dosáhl nejvyšší teploty 160 ° C, začne s navrtáním druhého vrtu, jelikož při prvním pokusu nebyla nalezena žádná geotermální voda.

Komentáře

(1)

dada211

4. duben 2017, 12:08

.......Zkouška se pyšní nejvyšší dosaženou teplotou úspěšného geotermálního projektu s nízkou entalpií v jižním Německu.........Nerozumím formulaci nejvyšší teplotou a současně nízkou entalpií, bo jde o rozpor. Pokud bude vysoká teplota, bude logicky současně i vysoká entalpie

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.