Domů
Obnovitelné zdroje
GoodWe ve spolupráci s BayWa r.e. představil zásadní vylepšení firmware. Střídače GoodWe tak posouvá na novou úroveň efektivity
Ad
Zdroj: Zero web Media
Zdroj: Zero web Media

GoodWe ve spolupráci s BayWa r.e. představil zásadní vylepšení firmware. Střídače GoodWe tak posouvá na novou úroveň efektivity

V loňském roce se na českém trhu objevily nové značky fotovoltaických komponentů, což byla logická reakce na zvýšenou poptávku po vlastní fotovoltaické elektrárně. To vedlo ke zvýšené konkurenci v Česku i na Slovensku, kterou zaznamenal i přední výrobce střídačů GoodWe.

GoodWe díky nedávným inovacím a aktualizaci firmware, kterou provedl ve spolupráci se společností BayWa r.e., stále zůstává na nejvyšších patrech atraktivity jak pro zákazníky, tak i pro instalační firmy. S novým firmwarem jsou technické výhody této značky nezpochybnitelné.

Tato důležitá aktualizace firmware přináší řadu nových a vylepšených funkcí. Jednou z těchto funkcí je schopnost střídače modelu 10 kW (GoodWe 10K-ET Plus) zvládnout přetížení až 125 % na straně střídavého proudu, což znamená, že může dodat až 4,1 kW výkonu do jedné fáze. Dokonce i 8kW verze umožňuje přetížení až 150 %, což znamená dodání až 4,1 kW do jedné fáze.

Pro koncového zákazníka to znamená, že při spuštění většího spotřebiče na jedné fázi může střídač pomocí tohoto přetížení poskytnout potřebnou energii bez nutnosti odebírat energii z distribuční sítě. To je skvělá zpráva pro majitele fotovoltaické elektrárny s GoodWe střídačem.

Změny, které nový firmware DSP 11 a ARM 27 přináší pro střídače GoodWe ET Plus series 8 a 10 kW, jsou obzvláště pozoruhodné. Kromě schopnosti dodat až 4,1 kW výkonu do jedné fáze byl také zrychlen reakční čas regulace na pouhé 3 sekundy!

Rychlá odezva střídače na zátěž znamená efektivnější využití vlastní energie v domě a snížení odběru ze sítě.

Jednou z nejlepších věcí pro stávající zákazníky GoodWe je, že tato aktualizace není omezena pouze na nové střídače. Firmware bude zdarma aktualizován i na starší střídače zakoupené od 1. 1. 2022.

Tato významná aktualizace střídačů GoodWe posouvá jejich kvalitu a výkon na novou úroveň a zároveň zvyšuje hodnotu pro zákazníky za nižší cenu.

Dalším důležitým krokem je nabídka kompletního řešení GoodWe Eco Smart Home, která zahrnuje střídače, baterie a nabíječky pro elektromobily. Pro střídače řady ET Plus do 10 kW v kombinaci s bateriemi Lynx Home F je nově poskytována prodloužená záruka na 10 let.

Tímto inovativním přístupem GoodWe jasně ukazuje, že stále posouvá technologii v oblasti fotovoltaiky a upevňuje svou vedoucí pozici na trhu.

Proč je GoodWe nejlepší volbou?

GoodWe je číslo jedna na trhu již 7 let. Společnost GoodWe přišla na trh jako první s třífázovým asymetrickým hybridním střídačem, který pracuje s vysokonapěťovými bateriemi.

GoodWe poskytuje technickou podporu v českém jazyce díky spolupráci se společností BayWa r.e., která je oficiálním distributorem GoodWe a má sklady v České republice. Instalační firmě je tak poskytována flexibilní technická podpora a servis.

Produkty GoodWe jsou vysoce kompatibilní s bateriemi různých značek, což dává instalatérům jistotu při výběru baterií.

Střídače řady ET Plus mají již zabudovaný spínací programovatelný kontakt, který umožňuje připojení další zátěže, například bojleru, při přetoku energie do sítě.

Díky bezplatnému monitorovacímu systému od společnosti BayWa r.e. je možné detekovat chyby v instalaci a zajistit bezproblémový provoz elektrárny.

GoodWe udržuje vývoj a testování pod kontrolou a spolupracuje s týmem technické podpory BayWa r.e., aby se přizpůsobil regulacím českého a slovenského trhu, například při správném nastavení fázového měření pro střídače.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(8)
Richard Vacek
18. červenec 2023, 06:24

Čekal jsem něco převratného a zatím normální reklama. Pokud nechci dodávat do sítě, tak vypnu hlavní jistič a nedodám ani elektron. A s fv elektrárnou je v ČEZku téměř vždy nesmysl mít barák na 3 fáze.

Jakub Sevcik
18. červenec 2023, 07:15

A jak se to provádí? Já mám GW ET 10kW a firmware 4.4.8. Ovládám přes PV master.

Nikde jsem tam nenašel option/update.

Ivica Bojič
18. červenec 2023, 13:56

Musíte napsat na podporu GoodWe, českou pobočku jsem nezkoušel, ale psal jsem na německou a za den dva provedli upgrade. Napište jim i EAN, nebo sériové číslo, které uvidíte v SEMS.

hellokitty
18. červenec 2023, 12:53

"Střídače řady ET Plus mají již zabudovaný spínací programovatelný kontakt, který umožňuje připojení další zátěže, například bojleru, při přetoku energie do sítě." - toto je nahodou celkom dobre, pokial clovek nechce kupovat este extra wattrouter na pretoky, predsalen ten tiez nie je zadarmo (ak je vobec momentalne k dispozici)

Jakub Mandík
19. červenec 2023, 07:23

Jen doplním - neplatí to jen pro střídače 10KET, ale i 8KET.

Libor Konečný
20. červenec 2023, 19:55

Zdravím,

Chtěl bych se zapsat, jestli tento firmware je pouze pro plus verzi střídače a nebo i normální verzi? Diiky

Jakub Mandík
31. červenec 2023, 05:59

Pro všechny verze od 1.1.2022.

Petr Pokorný
19. červenec 2023, 10:04

Teď jsem řešil tuto aktualizaci s českou podporou GoodWe, oficiální verze je 1026, verzi 1127 nahrává pouze Baywa

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se