Domů
Obnovitelné zdroje
Ikea kupuje 25% podíl v druhém největším německém offshore větrném parku
Zdroj: axelivarsson / Creative Commons / CC BY-ND 2.0

Ikea kupuje 25% podíl v druhém největším německém offshore větrném parku

Ingka Group, vlastník většiny obchodních domů IKEA, kupuje v konsorciu s Commerz Real, wpd invest a KGAL Group 80% podíl v druhém největším německém offshore větrném parku Veja Mate. Samotná Ingka Group získá podle zveřejněných informací 25% podíl

Ingka Group (dříve IKEA Group), která vlastní 367 obchodních domů IKEA, získala za zhruba 200 milionů eur (cca 5,14 mld. Kč) 25% podíl v offshore větrném parku Veja Mate s instalovaným výkonem 402 MW.

Offshore větrný park Veja Mate, který je tvořen 67 větrnými turbínami s průměrem rotoru 154 metrů, se rozkládá na ploše o rozloze 51 čtverečních kilometrů. Průměrná rychlost větru v oblasti větrného parku se pohybuje okolo 10 metrů za sekundu.

Větrný park byl uveden do provozu v roce 2017 a po dobu 20 let bude pobírat provozní podporu formou výkupní ceny (feed-in-tariff).

„S tímto 25% podílem činíme další krok směrem k našemu cíli pro rok 2020, aby výroba obnovitelné energie převyšovala naši spotřebu energie. Podporuje to cíle v oblasti udržitelnosti, kde obnovitelná energie a energetická nezávislost hrají důležitou roli. Investování do větrných parků je jednou z aktivit podporujících finanční sílu skupiny a přispívá do našich ambicí v oblasti ochrany klimatu,“ řekl vedoucí korporátního financování Ingka Investments Krister Mattsson.

Ingka Group realizovala akvizici v konsorciu se společnostmi Commerz Real, wpd invest a KGAL Group. Uvedené konsorcium získalo přibližně 80% podíl. Zbylých 20 % zůstává v držení Siemens Financial Services.

Roli technického partnera zajišťujícího provoz větrného parku má na starosti společnost Siemens Gamesa Renewable Energy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.