Domů
Obnovitelné zdroje
Komunitní solární projekty berou americký trh útokem

Komunitní solární projekty berou americký trh útokem

Společnost SunShare je jeden z průkopníků komunitních solárních projektů ve Spojených státech amerických. Namísto instalování solárních panelů na střechu jsou stavěny solární parky nazývané „solární komunitní zahrady“ (Community Solar Gardens). Principem je, že každý odběratel si zaplatí část vyrobené energie spolu s ostatními obyvateli, kteří chtějí odebírat elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Společnost SunShare zajistila financování na výstavbu solárních komunitních zahrad v hodnotě 11 milionů dolarů (zhruba 240 milionů Kč) od ANB banky. Celkový instalovaný výkon projektů bude 8,3 MW. Projekty se nazývají SaintSun (6,9 MW instalovaného výkonu) a ZumbroSun (1,3 MW instalovaného výkonu) a mechanické dokončení projektů je očekáváno v říjnu 2018.

„Budujeme komunitní solární zahrady už skoro deset let, abychom zajistili přistup k dostupné solární energii každému. Zajištění financování výstavby je důkazem budoucího potencionálu SunShare a našim záměrem na komunitní projekty,“ uvedl zakladatel a CEO SunShare, David Amster-Olszewski.

„S podporou partnerů, jako je ANB banka, budeme schopni rozšířit volbu čisté energie do více komunit po celé zemi,“ dodal.

Tyto dva projekty bude tvořit celkem šest solárních komunitních zahrad, které budou dodávat elektrickou energii do přibližně 1200 domovů v Carver, Wabasha, do sousedních okresů a také do Saint Mary’s University’s.  První dodávka elektrické energie je očekávána ke konci roku 2018, anebo začátkem roku 2019.

Nejrychleji rostoucí segment solárního sektoru

Komunitní solární programy odstartovaly pilotním projektem v roce 2011 o instalovaném výkonu 2 MW, který se nachází v Colorado Spings. Podle reportu od Rocky Mountain Institute (RMI) je to v současnosti nejrychleji rostoucí segment solárního sektoru.

Komunitní solární programy existují v současnosti již v 19 státech Spojených států amerických a jejich celkový instalovaný výkon je již v gigawattech. Samotný SunShare již postavil komunitní solární zahrady o instalovaném výkonu více jak 90 MW.

Zdroj úvodního obrázku: flickr.com

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Šéf Solární asociace: Roste zájem o fotovoltaiku, návratnost je pod 10 let
26. květen 2022, 13:33
Expert: Do roku 2050 může v ČR vzniknout dalších 15 gigawattů fotovoltaik
26. květen 2022, 12:54
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Milan Vaněček
15. září 2018, 17:50

To je nejlepší přístup k fotovoltaice v zemích kde mají spoustu volného nezemědělského prostoru. Staví za nejnižší možné ceny jako velké FVE a přitom to patří/zásobuje lokální komunitu.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se