Německá RWE plánuje v následujících 3 letech vybudovat 4 GW OZE

DomůObnovitelné zdrojeNěmecká RWE plánuje v následujících 3 letech vybudovat 4 GW OZE

Německá energetická skupina RWE minulý týden při zveřejnění výsledků za rok 2019 uvedla, že do roku 2022 plánuje vybudovat další 4 GW instalovaného výkonu v obnovitelných zdrojích energie.

RWE ve své tiskové zprávě k hospodářským výsledkům z minulého roku zveřejnila i své plány do budoucna. Konkrétně plánuje do roku 2022 ročně investovat 1,5 až 2 mld. € do obnovitelných zdrojů energie (OZE). Dohromady na tyto investice počítá s 5 mld. €.

Po výměně aktiv s další německou energetickou společností E.ON, která byla dokončena v minulém roce, nyní RWE disponuje 9 GW instalovaného výkonu ve větrných a solárních elektrárnách. I díky tomu se může RWE pyšnit snížením svých emisí CO2 o 50 % za posledních 8 let. Do roku 2040 společnost plánuje stát se uhlíkově neutrální a vyrábět většinu elektřiny z OZE.

Celkové plány RWE jsou velmi ambiciózní, společnost uvádí, že nyní kromě rozestavěných 2,7 GW instalovaného výkonu OZE po celém světě plánuje další projekty s instalovaným výkonem přesahujícím 20 GW.

RWE poslední roky prožívá obrat své energetické politiky o 180°, kdy se odvrací od konvenčních zdrojů. Například německý odklon od hnědého uhlí se týká z velké části právě elektráren RWE.

Do konce roku 2022 tak RWE uzavře 8 hnědouhelných bloků s výkonem 2820 MW, první z nich, 300MW blok v lokalitě Niederaußem, bude odstaven již letos. Celkově RWE uzavře do roku 2038 16 hnědouhelných bloků o výkonu 8,5 GW, za což inkasuje kompenzace ve výši 2,6 mld. €.