Domů
Společnosti
Reuters: EK dá RWE souhlas s koupí aktivit E.ON a innogy
https://www.flickr.com/photos/photo64/4538204029/

Reuters: EK dá RWE souhlas s koupí aktivit E.ON a innogy

Společnosti
Bez komentáře
21. únor 2019, 17:45
ČTK

Německý energetický koncern RWE zřejmě získá bezpodmínečný souhlas Evropské komise (EK) s nákupem aktivit v oblasti obnovitelných zdrojů od společností E.ON a innogy. S odvoláním na lidi obeznámené se situací to dnes uvedla agentura Reuters. EK by tak dala zelenou dohodě, která naprosto změní německý energetický trh.

Akvizice je součástí dohody o výměně aktiv, která zahrnuje rozdělení innogy a jejích aktiv mezi mateřskou RWE a E.ON.

Společnost RWE má v innogy 76,8 procenta, loni v březnu se však s rivalem E.ON dohodla na rozdělení podniku. E.ON v rámci dohody získá podíl RWE v innogy, RWE si ale ponechá aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a získá rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí.

Ilustrační foto

V rámci dohody RWE převezme na firmě E.ON podíl 16,7 procenta. Tento krok ale musí ještě schválit německé a britské orgány pro hospodářskou soutěž. Společnost potřebuje i souhlas regulátorů v USA, aby mohla koupit tamní aktiva firmy E.ON.

RWE je největším výrobcem elektřiny v Německu. Po dokončení transakce se stane třetím největším poskytovatelem energie z obnovitelných zdrojů v Evropě za španělskou firmou Iberdrola a italskou Enel.

Evropská komise má o věci rozhodnout 26. února. Do 7. března pak má padnout verdikt o akvizici regulovaných energetických sítí a zákaznických řešení innogy společností E.ON.

Štítky:RWE
EON
innogy

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se