Domů
Obnovitelné zdroje
Siemens Canada se chce podílet na projektu vývoje a demonstrace chytrých sítí
Smart meter energy management home domácnost

Siemens Canada se chce podílet na projektu vývoje a demonstrace chytrých sítí

Společnost Siemens Canada se dohodla s kanadskými energetickými společnostmi New Brunswick Power (NBP) a Nova Scotia Power (NSP) na společném projektu, jehož cílem je vyvinout a demonstrovat využití technologie chytrých sítí k lepšímu spravování provinčních elektrických sítí. Dalšími cíli kanadou podporovaného projektu je snaha snížit budoucí náklady na elektřinu pro spotřebitele a snížit emise skleníkových plynů.

Celkové investice do projektu mají činit v přepočtu 92,7 milionů kanadských dolarů (60,95 milionů eur). Společný projekt s názvem „Smart Grid Atlantic project“ je zaměřený na analýzu výzev a příležitostí, které přináší kanadská energetická transformace. Pro projekt získaly společnosti federální podporu ve výši 35,66 milionů kanadských dolarů z kanadského Strategického fondu pro inovace.

V rámci projektu chtějí partnerské společnosti zkoumat a testovat, jak může elektrická síť budoucnosti optimalizovat integraci obnovitelných zdrojů, zajistit stabilitu sítě a řídit decentralizovanou distribuci energie. Cílem projektu je rovněž snížit budoucí náklady na elektřinu pro spotřebitele a snížit emise skleníkových plynů.

„Energetika prochází zásadní změnou, která zahrnuje nové aplikace a nové způsoby výroby a přenosu elektrické energie. Abychom udrželi krok s neustálým pokrokem a rostoucími požadavky v elektrické síti, je zapotřebí, aby společnosti, vlády a výzkumní pracovníci spolupracovali. Partnerství Siemensu a jeho investice v atlantické Kanadě ukazují, jak akce a spolupráce zajistí udržitelnou energetickou budoucnost pro Kanadu i pro zbytek světa.“ – Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG

„Naše vláda přináší levnější energii a spolehlivější elektrickou síť v provinciích Nový Brunšvik a Nové Skotsko. Naše strategické investice do projektu vytvoří pracovní místa pro střední třídu, sníží emise skleníkových plynů a upevní naši pozici světového lídra v čistých technologiích.“ – Navdeep Bains, ministr inovací, vědy a hospodářského rozvoje v Kanadě

Součástí projektu je i vývoj a implementace cloudové platformy Energy System Platform (ESP)

Podle prezidenta a výkonného ředitele Siemens Canada, Faisala Kaziho, mají v rámci partnerství společnosti vyvinout a následně implementovat výkonnou platformu ESP, která by měla každému umožnit účast na energetickém trhu.

„ESP umožní analýzu dat, zajistí konektivitu a poskytne developerům nástroje pro vytváření aplikací a služeb zaměřených na zákazníka. Platforma bude dále optimalizovat celou elektrickou síť a sníží náklady na přechod k zelené budoucnosti nejen v Kanadě, ale po celém světě.“ – Faisal Kazi

ESP bude vyvíjena Siemensem, NBP a NSP poté poskytnou potřebné prostředky a zapojení zákazníků pro otestování těchto aplikací v reálných scénářích i čase.

„Naším cílem je postupně eliminovat našich zbývajících 20 – 25 % uhlíkových zdrojů a přitom ochránit naše zákazníky před významnými nárůsty sazeb, které takovéto přechody v jiných státech následovaly. Jediný způsob, jak můžeme dosáhnout skutečně obnovitelné budoucnosti, je pomocí technologie chytrých sítí, která usnadňuje připojování malých zdrojů OZE do sítě.“ – Gaëtan Thomas, president a výkonný ředitel NB Power.

Zdroj úvodního obrázku: Siemens

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Milan Vaněček
26. leden 2019, 19:17

Dnes bylo zveřejněno v denním tisku rozhodnutí německé komise o plánech Německa na odstoupení od uhelných elektrárem do roku 2038. Doufám, že tomuto nejvýznamnějšímu rozhodnutí o výrobě elektřiny pro náš středoevropský region bude věnováno místo i zde na serveru Oenergetice.

Datem byli asi zklamáni všichni aktivisté, zvítězil realizmus, jak jsem předpokládal.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se