Domů
Obnovitelné zdroje
Skotské ostrovy by mohly značně těžit z rozvoje OZE

Skotské ostrovy by mohly značně těžit z rozvoje OZE

Z nové zprávy energetické konzultační společnosti Baringa vyplývá, že by si Skotské ostrovy mohly díky ekonomickým přínosům spojeným s rozvojem obnovitelných zdrojů přijít během příštích 25 let až na 725 milionů liber.

Skotské ostrovy mají jedny z nejlepších obnovitelných zdrojů energie v Evropě – vítr, vlny a příliv. Zejména Vnější Hebridy, Orkneje a Shetlandy mají podle zmíněné studie potenciál do roku 2030 pokrývat až 5 % celkové spotřeby elektřiny ve Velké Británii.

Zpráva, která byla zadána Skotskou vládou a publikována společností Baringa, poskytuje analýzu rozsahu ekonomických příležitostí skotských ostrovů v dalším rozvoji obnovitelných zdrojů. S odpovídajícími investicemi do rozvoje sítí a výrobních aktiv by využívání OZE na ostrovech mohlo do začátku dvacátých let rychle růst.

Přínosy těchto projektů by měly zahrnovat až 725 milionů liber pro ostrovní ekonomiky, z toho 225 milionů liber by mělo jít do regionálního rozvoje. Zároveň by projekty měly posílit lokální ekonomiky, na vrcholu až o 83 milionů liber ročně. Projekty by taktéž měly během špičky vývojové fáze vytvořit až 2000 pracovních míst.

„Tato zpráva potvrzuje potenciál rozsáhlých obnovitelných zdrojů na našich ostrovech, které jsou pravděpodobně těmi nejlepšími místy pro výrobu elektrické energie z OZE v Evropě. Vanou zde silné větry a mají největší potenciál pro využití výroby elektřiny z vln a přílivu.“

„Kvůli vysoké míře nedostupnosti paliv na ostrovech je nutné plně využít potenciálu ostrovů v oblasti obnovitelných zdrojů, které budou poskytovat velké množství elektřiny a zároveň poskytnou obrovské benefity pro obyvatele ostrovů.“

Skotský ministr energetiky Fergus Ewing

Zdroj úvodní fotografie : Department of Energy and Climate Change

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Solární panely na každý panelák. Na bytové domy je půjde pořídit snáz
25. září 2022, 23:00
Švédská společnost SeaTwirl vyvíjí nový typ větrných elektráren. Aby byly účinnější, položí je na bok
23. září 2022, 07:12
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se