Domů
Osobnosti v ČR
Soud v Brně osvobodil v kauze solárů Schneidrovou i Vításkovou

Soud v Brně osvobodil v kauze solárů Schneidrovou i Vításkovou

Krajský soud v Brně dnes nanovo rozhodoval v části kauzy solárních elektráren na Chomutovsku. Zprostil obžaloby bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, a stejně rozhodl i u bývalé vedoucí odboru licencí ERÚ Michaely Schneidrové. Obě v úterý u soudu opětovně vinu odmítly, dnešního vyhlášení rozhodnutí se neúčastní. Soud nyní rozhodnutí vyhlašuje.

V případu šlo o licence, které podle obžaloby majitelé elektráren Saša-Sun a Zdeněk-Sun dostali neoprávněně na základě nepravdivých revizních zpráv. Získali tím právo na výhodnou výkupní cenu za solární elektřinu dodanou do veřejné sítě, která platila pro elektrárny s licencí do konce roku 2010.

Vitáskovou krajský soud původně poslal na 8,5 roku do vězení za zneužití pravomoci, Vrchní soud v Olomouci ji obžaloby zprostil. V neprospěch Vitáskové podal dovolání nejvyšší státní zástupce. Nejvyšší soud (NS) pak krajskému soudu uložil, aby zpřesnil důvody zproštění, soud tak musel rozhodnout znovu. V případě Schneidrové bylo podle NS zapotřebí doplnit dokazování. Schneidrovou nechal loni v prosinci Nejvyšší soud propustit z výkonu sedmiletého trestu.

Komentáře

(4)

Vladimír Šťastný

13. listopad 2019, 12:58

Tato soudní causa je ostudou Českého soudnictví. Chtít odsoudit někoho za to, co rozhodl někdo jiný ještě v době kdy Vitásková nebyla ve funkci a ty dotyčné, kteří tuto situaci způsobili nechat klidně svobodně běhat, je naprostá nehoráznost tlukoucí do očí.

xoor

13. listopad 2019, 15:44

Tohle jsem také slyšel. Pokud je to pravda, a nebylo tam ještě něco dalšího, tak nechápu, jak se to mohlo vůbec dostat před soud. Tohle by se mělo především objasnit, protože to zavání justiční mafií.

David

13. listopad 2019, 17:07

Tuto kauzu dlouhodobě sleduje Zdeněk Jemelík na Neviditelném psu v mnoha článcích - viz nejnovější na seznamu a mnoho starších.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/zdenek-jemelik.N1291

Smutné čtení o českých mafiích napříč úřady ...

Vladimír Šťastný

13. listopad 2019, 18:18

Causu sleduje a už roky o ní píše právník Zdeněk Jemelík a zveřejňuje ji na Neviditelném psovi. https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/zdenek-jemelik.N1291/5 Je to jenom trochu nepřehledné protože pan Jemelík komentuje řadu dalších absurdních a nespravedlivých případů, je třeba na jeho stránce trochu hledat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.