Domů
Osobnosti v ČR
Soud v Brně osvobodil v kauze solárů Schneidrovou i Vításkovou
Energetický regulační úřad

Soud v Brně osvobodil v kauze solárů Schneidrovou i Vításkovou

Osobnosti v ČR
4 komentáře
13. listopad 2019, 10:36
ČTK

Krajský soud v Brně dnes nanovo rozhodoval v části kauzy solárních elektráren na Chomutovsku. Zprostil obžaloby bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, a stejně rozhodl i u bývalé vedoucí odboru licencí ERÚ Michaely Schneidrové. Obě v úterý u soudu opětovně vinu odmítly, dnešního vyhlášení rozhodnutí se neúčastní. Soud nyní rozhodnutí vyhlašuje.

V případu šlo o licence, které podle obžaloby majitelé elektráren Saša-Sun a Zdeněk-Sun dostali neoprávněně na základě nepravdivých revizních zpráv. Získali tím právo na výhodnou výkupní cenu za solární elektřinu dodanou do veřejné sítě, která platila pro elektrárny s licencí do konce roku 2010.

Vitáskovou krajský soud původně poslal na 8,5 roku do vězení za zneužití pravomoci, Vrchní soud v Olomouci ji obžaloby zprostil. V neprospěch Vitáskové podal dovolání nejvyšší státní zástupce. Nejvyšší soud (NS) pak krajskému soudu uložil, aby zpřesnil důvody zproštění, soud tak musel rozhodnout znovu. V případě Schneidrové bylo podle NS zapotřebí doplnit dokazování. Schneidrovou nechal loni v prosinci Nejvyšší soud propustit z výkonu sedmiletého trestu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Vladimír Šťastný
13. listopad 2019, 12:58

Tato soudní causa je ostudou Českého soudnictví. Chtít odsoudit někoho za to, co rozhodl někdo jiný ještě v době kdy Vitásková nebyla ve funkci a ty dotyčné, kteří tuto situaci způsobili nechat klidně svobodně běhat, je naprostá nehoráznost tlukoucí do očí.

xoor
13. listopad 2019, 15:44

Tohle jsem také slyšel. Pokud je to pravda, a nebylo tam ještě něco dalšího, tak nechápu, jak se to mohlo vůbec dostat před soud. Tohle by se mělo především objasnit, protože to zavání justiční mafií.

David
13. listopad 2019, 17:07

Tuto kauzu dlouhodobě sleduje Zdeněk Jemelík na Neviditelném psu v mnoha článcích - viz nejnovější na seznamu a mnoho starších.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/zdenek-jemelik.N1291

Smutné čtení o českých mafiích napříč úřady ...

Vladimír Šťastný
13. listopad 2019, 18:18

Causu sleduje a už roky o ní píše právník Zdeněk Jemelík a zveřejňuje ji na Neviditelném psovi. https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/zdenek-jemelik.N1291/5 Je to jenom trochu nepřehledné protože pan Jemelík komentuje řadu dalších absurdních a nespravedlivých případů, je třeba na jeho stránce trochu hledat.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se