Domů
Plynárenství
Austrálie rozšířila "obnovitelné financování" na vodík a zachycování a ukládání uhlíku
Zdroj: Joseph Brent / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Austrálie rozšířila "obnovitelné financování" na vodík a zachycování a ukládání uhlíku

Australská vláda rozšířila oblasti, které mohou být financovány skrze národní agenturu Australian Renewable Energy Agency (ARENA), o projekty zaměřené na využití vodíku a technologií na zachycování a ukládání emisí CO2. Informaci přinesl zahraniční server Argus.

Australský ministr energetiky Angus Taylor podle zahraničního serveru Argus uvedl, že nově bude skrze agenturu ARENA možné z veřejných financí podpořit projekty zaměřené na využití vodíku, energetických úložišť, nízkouhlíkových materiálů, včetně hliníku a oceli či zařízení na zachycování a ukládání emisí CO2.

Agentura, jejímž posláním je financování projektů v energetice, byla původně založena za účelem dohledu nad financováním projektů zaměřených na využití obnovitelných zdrojů energie. Původní rozpočet agentury byl 1,4 miliardy australských dolarů (zhruba 22 miliard korun), později získala ARENA na sérii zacílených programů dalších 193 milionů australských dolarů (zhruba 3 miliardy korun).

Rozšíření financování projektů bylo podle zahraničního serveru Argus jedním z doporučení, která vzešla z prověrky vládních opatření vedoucích ke snižování emisí skleníkových plynů. Výstupy z této prověrky, kterou vedl bývalý výkonný ředitel australské energetické společnosti Origin Energy Grant King, byly zveřejněny v loňském roce.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.