Domů
Plynárenství
Austrálie rozšířila "obnovitelné financování" na vodík a zachycování a ukládání uhlíku
Zdroj: Joseph Brent / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Austrálie rozšířila "obnovitelné financování" na vodík a zachycování a ukládání uhlíku

Australská vláda rozšířila oblasti, které mohou být financovány skrze národní agenturu Australian Renewable Energy Agency (ARENA), o projekty zaměřené na využití vodíku a technologií na zachycování a ukládání emisí CO2. Informaci přinesl zahraniční server Argus.

Australský ministr energetiky Angus Taylor podle zahraničního serveru Argus uvedl, že nově bude skrze agenturu ARENA možné z veřejných financí podpořit projekty zaměřené na využití vodíku, energetických úložišť, nízkouhlíkových materiálů, včetně hliníku a oceli či zařízení na zachycování a ukládání emisí CO2.

Agentura, jejímž posláním je financování projektů v energetice, byla původně založena za účelem dohledu nad financováním projektů zaměřených na využití obnovitelných zdrojů energie. Původní rozpočet agentury byl 1,4 miliardy australských dolarů (zhruba 22 miliard korun), později získala ARENA na sérii zacílených programů dalších 193 milionů australských dolarů (zhruba 3 miliardy korun).

Rozšíření financování projektů bylo podle zahraničního serveru Argus jedním z doporučení, která vzešla z prověrky vládních opatření vedoucích ke snižování emisí skleníkových plynů. Výstupy z této prověrky, kterou vedl bývalý výkonný ředitel australské energetické společnosti Origin Energy Grant King, byly zveřejněny v loňském roce.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Evropské plány na život bez ruského plynu. Spoléhání na LNG, jádro i úspory, část zemí opět pálí uhlí
15. srpen 2022, 04:00
Vodík místo plynu. Vídeň přestavuje elektrárnu. Když se přestavba povede, bude to šance pro dalších 115 turbín po celé Evropě
14. srpen 2022, 13:55
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se