Domů
Plynárenství
Dovoz plynu z Ruska do Česka v lednu klesl na nulu, uvedl Síkela
Plynovod. Nová technologie zlevní břidlicový plyn. Ilustrační foto

Dovoz plynu z Ruska do Česka v lednu klesl na nulu, uvedl Síkela

Dovoz plynu z Ruska do České republiky klesl během ledna na nulu. Ruský plyn stát nahradil dovozem plynu z Norska a zkapalněným plynem LNG z Nizozemska a Belgie. K omezení závislosti na Rusku pomohly i úspory ve spotřebě. Na twitteru to dnes uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. V posledních pěti měsících klesl podíl dovozu ruského plynu do ČR na 2,2 procenta, v předchozích letech činil tento podíl kolem 97 procent. Ze Síkelova vyjádření není zřejmé, zda předpokládá nulový dovoz ruského plynu i v dalších měsících.

„Od ukončení dodávek přes plynovod Nord Stream k nám může plyn z Ruska proudit jen přes Slovensko. A odtud od loňského září do konce ledna přitekla jen 2,2 procenta celkového dovozu. V lednu to dokonce nebyl ani kubík. Vystačíme si totiž s dodávkami plynu přes Německo,“ uvedl Síkela.

Stát začal omezovat dovoz plynu z Ruska před rokem, od zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Zlomovým bodem podle Síkely ovšem bylo letní uzavření plynovodu Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a odtud i do Česka. „Po ukončení dodávek přes Nord Stream se ale ruské dodávky přes Německo podařilo nahradit plynem z Norska a také zkapalněným zemním plynem z Belgie a z Holandska,“ podotkl ministr.

Dodávky plynu z Norska do Německa podle něj v období od října loňského roku do letošního ledna meziročně vzrostly asi o 23 procent. Ještě výrazněji stoupl za stejné období dovoz plynu ze zemí Beneluxu, z Nizozemska meziročně o 29 procent a z Belgie o 250 procent.

K omezení dovozu ruského plynu podle Síkely přispěly také tuzemské úspory ve spotřebě. „Od října do konce ledna jsme spotřebu oproti loňsku snížili skoro o 28 procent, ušetřili jsme tedy přes 850 milionů kubíků plynu. Za celý loňský rok spotřeba plynu v Česku meziročně klesla téměř o pětinu na 81,5 terawatthodiny plynu.

sip rot

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(41)
Petr Dolák
18. únor 2023, 21:20

Opsáno odjinud:

Já už pletu 54 svetr. Bohužel je venku 8 stupňů a nepotřebujeme ani topit. PS: prodám levně pár svetrů :D

Vladimír Šťastný
19. únor 2023, 06:27

Bohužel, to, jestli je to dobře, se ukáže až v průběhu několika dalších let, a pokud se ukáže, že to bylo špatně, bude z toho dlouhá, složitá a hlavně neuvěřitelně drahá cesta.

Ale to už si budou Fialenko, Síkelenko, Stanjurenko a další, užívat zasloužený odpočinek a poctivě vydělané peníze někde v teplých, přímořských krajích. My půjdeme rádi ještě po sedmdesátce do práce, aby jim náhodou nevyschlo.

Martin P
20. únor 2023, 12:30

Vladimíre Šťastný, kolik je vám let? Zajímavé je, že většinou řvou lidé, kterých se zvýšení věku odchodu do důchodu ani netýká, protože jsou 50+.

Jimi
19. únor 2023, 07:45

Dalsi skvely pocin teto vlady. Tohohle bychom se s Babisem jakziv nedockali.

Rusakovi ani korunu.

Klidne pujdu do duchodu v sedmdesati, kdyz to usetri desetitisice ukrajinskych zivotu.

Vladimír Šťastný
19. únor 2023, 08:23

Když rusákovi ani korunu, proč od něj Ukrajinci dodnes nakupují ropu a plyn?

Emil
19. únor 2023, 08:35

Nevím jak je to u ropy, ale plyn Ukrajinci od Rusů nekupují.

Vladimír Šťastný
19. únor 2023, 12:18

Máte pravdu, od loňska bere plyn z Polska.

Petr Dolák
19. únor 2023, 20:37

My bychom jim prostě teď taktéž mohli nějaký věnovat, ne?

feliz navidad
20. únor 2023, 10:23

Ukrajina ruský plyn odebírá reverzem, především ze Slovenska. Tento reverz je Slovensku kompenzován dodávkami z Německa přes naše území.

Martin P
20. únor 2023, 12:34

Ukrajina má obrovské skladovací kapacity na západě kolem Lvova. Cca 25mld. m3. Je tedy možné, že vystačuje s plynem z Ruska, přitom trubkami z východu již nic neteče. Dokonce se nedávno jednalo o možnosti využití kapacit UR pro střední Evropu. Od kdy do kdy a co za to ;-) .

Anton Meško
20. únor 2023, 17:23

Ako napísal feliz navidad Ukrajina berie ruský plyn zo Slovenska reverzom Vojany Užhorod. Po plynovej kríze v januári 2009 inicioval premiér Fico realizáciu reverzu s použitím starého plynovodu, ktorý vybudovali slovenskí plynári ešte v 90 rokoch minulého storočia ako rezervné zásobovanie pre tepelné elektrárne Vojany. Na pomoc Ukrajine bol spustený do komerčnej prevádzky 2.9.2014 s minimálnou kapacitou 6,4 mld. m3 ročne. V súčasnosti zrekonštruovaný plynovod má kapacitu 14,6 mld.m3 ročne.

ursula l
19. únor 2023, 13:56

no na to aby sa setrili ukrajinske zivoty, by tam musel byt mier. Minuly rok na jar boli blizko k podpisaniu primieria. Len akysi Borisko z GB ich presvedcil, ze treba bojovat dalej.

Co teraz ?

Ani korunu zapadu ?

Ivan Švančara
19. únor 2023, 20:41

ked brexit nezachranil britaniu od ekonomickych …, bolo treba zvalit uspech na konflikt.

Dpetr
19. únor 2023, 20:58

Nepřesvědčil je Boris, ale válečné zločiny okupační armády. Viz Buča.

ursula l
19. únor 2023, 21:12

ukrajinci pisali trocha inac

standard sk/252730/mier-medzi-ruskom-a-ukrajinou-bol-na-dosah-rokovania-podla-ukrajinskych-novin-sabotoval-zapad/

Dpetr
19. únor 2023, 21:22

Rusko nikdy nebylo ochotné se stáhnout na hranice z před začátkem invaze, to je úplný nesmysl.

ursula l
21. únor 2023, 08:35

no ukrajinci pisali inac. Teraz neviem narychlo povedat, kto ma pravdu. Ci vy alebo ukrajinci.

Ak ukrajinci, tak potom ani korunu zapadu.

Ak vy, tak potom co? Ani korunu ukrajine ?

Dpetr
21. únor 2023, 08:59

@Ursula.

- Ukrajina je nezavislý stát, který Rusko napadlo, a to přesto, že při rozpadu SSSR se dohodlo na fixních hranicích.

- Ukrajina je nezavislý stát, který Rusko napadlo, a to přesto, že se výměnou za vzdání se jaderných zbraní, jí Rusko slíbilo bezpečnost

- vzhledem k tomu je vidět, že případná další smlouva s Ruskem nemá vůbec jiný smysl, než dát Rusku čas na přípravu další války.

- Rusku a zejména panu VVP šlo zničení Ukrajiny. Dával to najevo dlouho a například ve svém eseji, který vyšel chvílí před invazí to dal znovu najevo. Cituji "Moderní Ukrajina jako produkt sovětské éry. Měli bychom to vědět a pamatovat si, že byla vytvořena na historickém území Ruska."

- Když říkáte, že se má Ukrajina vzdát území Rusku, tak se ptám: mělo ČSR odstoupit území Německu, Maďarsku a Polsku po Mnichovu? To přesně chcete po UA, akorát, že oni mají koule si to nenechat líbit.

- čistě pragmaticky úspěch Ruska podpoří další podobné agresory na světě.

Ukrajinu je potřeba podporovat dokud ji bude Rusko ohrožovat. To co tady fabulujete, a hlavně to, co z toho vyvozujete o ani koruně sem nebo tam je úplná hovadina.

ursula l
21. únor 2023, 10:04

@Dpetr:

ja si nic nefabulujem, ja som tu uviedla info, ktoru priniesli Ukrajinci. Takisto som nikde nepisala, ze ukrajina sa ma vzdat svojho uzemia. To len tak na ukazku, kto tu vlastne fabuluje.

Nejak som si nevsimla, ze by vam vadilo, ze sa Ukrajinci medzi sebou zabijali uz od 2014. A takisto vam nevadi, ze od jari 22 mohol byt mier, a ukrajinci nemuseli v tisicoch zomierat.

Cloveku pride na um otazka, co vam take ukrajinci urobili, ked ich tak neznasate.

Dpetr
21. únor 2023, 10:30

@Ursula

"ja si nic nefabulujem, ja som tu uviedla info, ktoru priniesli Ukrajinci. Takisto som nikde nepisala, ze ukrajina sa ma vzdat svojho uzemia. To len tak na ukazku, kto tu vlastne fabuluje."

to jste teda uvedla: i v případě, že byste měla pravdu s vaším tvrzením (jakože nemáte), pak by to znamenalo, ze ze se UA vzdá Krymu, LLR a DLR. Cili ano, chcete, aby se vzdali svého území.

"Nejak som si nevsimla, ze by vam vadilo, ze sa Ukrajinci medzi sebou zabijali uz od 2014. "

zase fabulujete. Kde jsem to napsal?

"Cloveku pride na um otazka, co vam take ukrajinci urobili, ked ich tak neznasate."

Další fabulace. Podle UA i nezavislých průzkumů, chce drtivá většina Ukrajinců s okupanty bojovat. Já jim neříkám, že se mají vzdát, je to na nich. Pokud chtějí bojovat tak je v tom podpořím. Protože jsou v právu. Pokud už jim to nebude stát za to, tak to bude jejich rozhodnutí. My za ně nebojujeme, ale naši podporu si zaslouží.

Pokud jde o vaše tvrzení někde u jiného příspěvku, že stačilo dodržovat Minské dohody a válka by nebyla, tak ani to není pravda. Zdůvodnění války už Krem1 vydal tolik, že jeden neví, co vlastně platí.

ursula l
22. únor 2023, 15:48

@Dpetr:

opat, nikde som nepisala, ze Ukrajina sa ma vzdat svojho uzemia. Uvadzalo som tu nejaky clanok, ale to neznamena, ze vsetko co je tam je 100% aj moj nazor. Takze laskavo si nic nevymyslajte a nevkladajte mi do ust, co som nenapisala.

Tak pisal, ste tu taky podivny zoznam (plny nezmyslov inak), a vrazdenie ukrajincov ukrajincami od 2014 ste tam nespominal. Tak mi z toho prislo, ze vam to asi nevadi. Ale ok, moze byt, ze vadi, len ste to nespomenul.

Ano, to mam rada pojem, ze "nezavisly" priezkum. A "nezavisly" prieskum sa robil v okoli Kyjeva. Chodte sa opytat na vychod ukrajiny, co si myslia o vrazdeni ukrajinskymi silami od 2014.

Keby sa Minske dohody dodrzovali, a hlavne keby zapad tlacil na UA aby ich dodrziavala, tak nemuseli zbytocne umierat nevinni ludia, a by Rusko nemalo dovod tam vtrhnut. Lenze, ako uz uviedli Porosenko aj Merkelova, Minske dohody boli len zastierka na ziskanie casu. O mier nemal zapad zaujem. Co koniec koncov ukazuje aj ten clanok co priniesli ukrajinci

Dpetr
22. únor 2023, 16:27

@Ursula I

Jenže to aby se Ukrajina vzdala svého území (Krym, LLR, DLR), by bylo podmínkou toho (domnělého) mírového plánu, kvůli kterému jste nechtěla platit ani Euro na UA, nebo ani Euro na západ.

Nezávislý průzkum se dělal po celé Ukrajině, ne v okolí Kyjeva.

A zapomeňte už na ten nesmysl s dodržováním Minských dohod. Včerejší VVP: "Válku podle něj před rokem začal Washington, který vládu v Kyjevě ponoukal k útokům na Krym a Sevastopol. „Nemáme pochyb o tom, že v únoru 2022 bylo vše připraveno ke kárné operaci Kyjeva v Donbasu. Vše naprosto v rozporu s dokumenty přijatými Radou bezpečnosti OSN. Opakuji, to oni začali válku, my jsme použili sílu, abychom ji zastavili,“"

Krom toho na sebe střílely čas od času obě strany, ale i přesto už počty obětí na obou stranách poměrně zásadně klesly (ano nulové nebyly). Krom toho, opravdu věříte, že někdo, koho vůbec lidské ztráty nezajímají, a je připraven obětovat statisíce svých občanů, tak podnikl tohle válečné dobrodružství kvůli o tři řády menšímu množství obětí na životech? Vždyť je to absurdní.

Ten stejný VVP, který včera vyznamenal jednotku, co jí patřil BUK, který sestřelil MH17?

Antonín Mikeš
22. únor 2023, 17:43

"Keby sa Minske dohody dodrzovali,"

Takže je porušovala pouze Ukrajina? Vzbouřenci a Rusové co přijeli na dovolenou jen koukali a nechali se střílet? Ukrajinská armáda ztráty neměla?

ursula l
22. únor 2023, 20:43

neviem preco si stale nieco vymyslate, a ked nevymyslate tak aspon prekrucujete.

V tom clanku (podla vas vymysleneho, cim vlastne obvinujete ukrajincov zo lzi a klamstiev. Na co som ja reagovala, ze uz ani euro na ua, ked su teda podla vas klamari) je spominany len Krym a Donbas. Luhansk sa tam nespomina. Samozrejme detaily tej dohody nevieme, ale o to teraz nejde. Bolo to Ukrajinske rozhodnutie na to pristupit, nie moje. Mozno sa im to zdalo lepsie ako pokracovat vo vrazednom besneni. Co je pochopitelne. Az kym neprisiel Borisko.

Po internete uz dlhsie koluju videa ako ua odvodova sprava nasilim verbuje ludi do armady. Vysvetlujem si to tak, ze ti dotycni asi necitali vas "nezavisly" prieskum.

Minske dohody rozhodne nezmyslom neboli. Nezmyslom bolo, ze sa nedodrziavali. Ako sa vyjadrili aj Porosenko aj Merkelova, ani to nebolo v plane. Toto beriem ako obrovske zlyhanie zapadu. Miesto toho aby tlacil ua vedenie do mieru, robil presne opak.

Ukazka aku "dobrotku" vedeli ukrajinci robit: zpravy . aktualne.cz/zahranici/doneck-pripomina-valecny-stalingrad-svedectvi/r~4b03e01a222c11e4bce90025900fea04/

Na jar 22 zapad svoju velku chybu zopakoval. Miesto tlaku na mier, tlacenie do vojenskeho besnenia.

Este dodam, ze to je chyba z mojho pohladu, ludskeho. Elity zapadu sa na to pozeraju uplne inac. Business bezi, vojenska vyroba sa rozbieha, zbrane sa dodavaju na ua povascinou na dlh (takze to ua, skor my to budeme musiet zaplatit), zbranove systemy sa testuju a to podstatne, rusko sa oslabuje. Bez toho aby umierali zapadniari. Co viac chciet. A, ze ukrajina, je nicena, zadlzovana, ze ukrajinci trpia a zomieraju ? To zapadne elity, Boriska a zda sa, ze ani vas, rozhodne netrapi.

Prajem pekny vecer

Antonín Mikeš
22. únor 2023, 22:47

Já se omlouvám, asi jsem pomalejší ale já tomu furt nerozumím. Západ chtěl válku a proto Rusko poslalo armádu do cizí země?

Pokud se na Ukrajině děla zvěrstva, proč Rusko jen neposílilo oblasti bojů ale útočilo na Kyjev, proč dnes pombarduje Lvov? To má tedy být nějaká msta?

Souhlasím že mírové dohody by měli dodržovat obě strany. Stejně jako všechny státy by měli dodržovat mezinárodní právo.

Antonín Mikeš
22. únor 2023, 22:47

Já se omlouvám, asi jsem pomalejší ale já tomu furt nerozumím. Západ chtěl válku a proto Rusko poslalo armádu do cizí země?

Pokud se na Ukrajině děla zvěrstva, proč Rusko jen neposílilo oblasti bojů ale útočilo na Kyjev, proč dnes pombarduje Lvov? To má tedy být nějaká msta?

Souhlasím že mírové dohody by měli dodržovat obě strany. Stejně jako všechny státy by měli dodržovat mezinárodní právo.

Dpetr
22. únor 2023, 23:58

Upřímně o tom článku, nebo jeho zdrojích, či jeho interpretaci ve Standardu pochybuju.

Všechny západní země říkají, že rozhodnutí je na Ukrajincích. A je evidentní, že po nálezech dalších a dalších masových hrobů nebo mučíren, a víře Ukrajinců, že mohou zvítězit se nálada otočila. A bez toho by mohl říkat Boris Johnson co chtěl. Většinový názor na Ukrajině je nyní jasný. A to potvrzují i lidi, kteří na tu Ukrajinu jezdí

Dále se v té době západní země rozhodně netlačily do zasílání dalších a hlavně těkých zbraní, a bez toho by názor Johnsona byl k ničemu.

A také rozhodně nevypadalo, že by delegace opravdu našli shodu.

Váš největší omyl ale spočívá v tom, že viníte z umírání Ukrajinců západ. Ne, viníkem je Rusko a VVP osobně.

Vojensky anektoval Krym, vyvolal rebelii v LLR A DLR , a vyzbrojil rebely, (Rusko opakuje v jisté míře opakuje scénář Podněstří, Abcházie i Osetie.) Následně vojensky donutil podepsat Ukrajinu minské dohody. Ukrajinci je v tu dobu mohli akceptovat nebo se nechat Ruskem vojensky obsadit. Tak je potřeba číst to, že jim to poskytlo čas.

A nyní zaútočil i na Ukrajinu celou. Jak už jsem vám uváděl:

- VVP dlouhodobě vyhlašoval, že Ukrajina není skutečný stát a patří Rusku. Chyba západu byla, že to nikdo nebral vážně. Postoj západu dlouhodobě je, že orientace Ukrajiny je věcí Ukrajinců. VVP je ale přesvědčen, že Majdan byl vyvolán uměle, a na Ukrajinu má Rusko nárok. VVP nezajímá názor obyčejných lidí, pokud ho neohrožují. On tuhle hru nehraje.

- VVP nezajímají ani životy obyčejných lidí a je jich ochoten obětovat statisíce.

- O žádné minské dohody nešlo, to je pouze záminka.

To že obyčejní lidé umírají je mi líto, ale není to vina západu. V tom vašem rozhořčení na západ vám úplně uteklo, kdo to peklo rozpoutal, kdo (za radostného hýkání flastenců) tvrdil, že se jedná o ruská vojska na cvičení na ruském území, kterého národa zástupce dnes říkal na shromáždění v Lužnikách jak léčí nemocné ukrajince raketami kalibr (twitter.com Prune602/status/1628466911846494208?s=20) , kdo tam plánoval faktickou likvidaci národa.

Po Mnichově v roce 1938 se Chamberlain a Daladier vraceli domů jako mírotvůrci. Jak to dopadlo víme. A Pokud VVP uspěje, bude toho válečného běsnění na světě ještě mnohem víc .

A ještě k dalším tvrzením - velká většina zbraní které UA dostává, dostává darem. Nevím o žádných zbraních, které by západ na UA testoval, jak tvrdíte, jedná se vesměs o staré věci.

Ano, to že je Rusko oslabeno za minimální náklady může u některých politiků hrát roli.

Pavel K
22. únor 2023, 23:59

ursula l

Trochu zaměňujete příčinu a důsledek.

Tak to vezmeme od začátku:

1) Budapešťské memorandum

2) obsazení Krymu - porušení (1)

3) mužíci na Donbase (asi nevíte, že Donbas je souhrnné uzemí pro Doněckou a Luhanskou oblast) - porušení (1). Pokud by tam nebyli Rusi, tak by UA armáda se separatisty zatočila

4) Bojůvky na Donbase, porušování Minských dohod z obou stran

5) Napadení UA bez vyhlášení války - porušení (1) a mezinárodního práva.

Pardon, ale toto je naprosto černobílé. V UA je korupce, jsou tam oligarchové, děje se tam bezpráví, ale rozhodně méně než v Rusku. Vyvolalo Rusko protest u OSN, Povolalo OBSE, aby řešilo to (údajné) bezpráví? Proč ne?

Prosím Vás, napište konkrétně, která pasáž Minských dohod byla UA porušována.

ursula l
24. únor 2023, 07:32

@Dpetr:

to je standartny postup. Co nevyhovuje mojmu videniu sveta, to spochybnim.

Miesto toho aby clovej radsej hladal pravdu. Nuz ale taki, sme my ludia.

To o tom vacsinovom nazore na Ukrajine je velmi otazne. Zalezi, kde sa budete pytat. Ine odpovede dostanete v kyjeve, ine na vychode ukrajiny.

Zaujmave je, ze ukrajinci v ruskom zajati ziadaju rusov, aby ich v ramci vymeny nevymienali a neposielali spat na ukrajinu. Co tu predstavu o jednote jemne nastrbuje.

A mate pravdu. Ja z umierania ukrajincov obvinujem zapad. Uz len to, co spachali pocas majdanu. A odvtedy to s ukrajinou ide dole vodou. O rusko-ukrajinskych vztahoch ani nehovoriac. A odvtedy zacali aj ukrajinske zverstva na vychode ukrajiny. Dalsi vyvoj pozname. Keby zapad chcel mier mal, vela moznosti to urobit. Ale ako vidime, porusovanie minskych dohod im nevadilo(ako sam pisete, islo iba o cas, nie o mier), vojnove zlociny spachane a pachane ukrajinou takisto nevadia, obdivovanie banderu a pod ideologii je takisto ok (inde na zapade samozrejme zakazane). A ako nam ukazal Borisko vojnu treba predlzovat. Ved len blazon by chcel pokoj a klud zbrani.

Asi najlepsi navrh na mier co som videl bol od Muska. Nehat rozhodnut slobodne jednotlive republiky, kde chcu vlastne patrit. Co je na tom extra zaujmave su reakcie, ktore nasledovali. Ruska strana to brala ako ok napad. Zapad to zmietol zo stola. Krasne to zapada do celej skladacky, o tom, kto chce a nechce mier.

Co sa tyka krymu, luhanska, donecka. To je velmi tazka otazka. Ma nejaka oblast pravo odrthnut sa od svojej krajiny alebo nema ? Nad tym si uz vylamali hlavu nejedni medzinarodny pravnici.

Podobny pripad je kosovo. Tam, ale zapad prijal jednoznacny postoj, a este dokonca zacal vojensku intervenciu (tiez znamu ako humanitarne bombardovanie), a podporil rebelov/teroristov/separatistov alebo ak chcete, bojovnikov za slobodu(zalezi ako sa na to pozerate). Samozrejme, niekto by mohol polozit otazku, ze ked takto moze zapad vyrvat cast krajiny z inej a bezprecedentnym sposobom rozbit jej suverenitu a celistvost, nemohol by to spravit aj niekto iny ?

Antonín Mikeš
24. únor 2023, 09:20

" obvinujem zapad. Uz len to, co spachali pocas majdanu."

A co západ spáchal na majdanu?

"A odvtedy zacali aj ukrajinske zverstva na vychode ukrajiny."

Jaká zvěrstva?

"obdivovanie banderu a pod ideologii je takisto ok "

Zajímavé, ruský obdiv k masovým vrahům vám nevadí?

Dpetr
24. únor 2023, 16:38

@Ursula1.

Chjo, to byla zase snůška polopravd.

Ale podstatné je, že to, co se nyní děje na Ukrajině, není žádné sebeurčení. Krym byl vojensky anektován. VVP vyzbrojil DLR a LLR. Nyní se pokusil obsadit celou Ukrajinu a připojit ji do říše.

Kosovo byl jiný případ, západ si ho nepřipojil, jen zabránil Srbům ho vojensky zmasakrovat, jako to prováděli treba v Bosně.

Mimochodem odevzdáte Žitný ostrov Maďarům, když si o to řeknou?

Pravoslav Motyčka
19. únor 2023, 23:28

Všechno má svojí cenu , jestli si někdo myslí že bez levných energií je to jen o tom ,že si připlatí za topení pak se hrubě mýlí, drahé energie se dostávají do cen výrobků a to způsobuje inflaci a následně pokles kurzu měny. Jen tak pro zajímavost Čína má inflaci asi 2,2%. Tady klesne životní úroveň celkem cca o 20%. Pak poroste možná 1,5% takže tak za 13 let na tom budeme stejně jako v roce 2021. Pak zakáží auta se spalovacím motorem to jsou vyhlídky.....

Vladimír Šťastný
20. únor 2023, 07:55

Ve skutečnosti poklesne ještě hlouběji, protože než se dostane na obvyklých 2-3%, bude to trvat léta.

Richard Vacek
20. únor 2023, 07:03

Prostě ukážeme světu - a hlavně ekonomům, že když si úmyslně omezíme výběr dodavatelů, tak to ekonomice nevadí. Děláme to tak v řadě komodit, ale třeba i v jaderné energetice, tak bude spousta podkladů k následnému vyhodnocení našeho rozhodnutí.

Dpetr
20. únor 2023, 08:30

Až na to, že je to vaše manipulace. Nikdo netvrdí, že nás sankce nebudou nic stát.

Baton David
20. únor 2023, 13:08

jen aby to něco stálo Ivany, asijské trhy se zdají mít větší potenciál než ty evropské

Dpetr
20. únor 2023, 14:05

Dlouhodobě je to otázka, krátkodobě i střednědobě určitě.

energetik
22. únor 2023, 14:58

Takže už ten dobytek v Russké rezervaci nekrmíme? Paráda.

Tedy kromě nezodpovědných jaderníků kteří se nešití ničeho ani obchodovat s teroristy.

energetik
22. únor 2023, 14:58

Takže už ten dobytek v R.sské rezervaci nekrmíme? Paráda.

energetik
22. únor 2023, 15:00

Tedy kromě nezodpovědných jaderníků kteří se nešití ničeho ani obchodovat s teroristy.

Michal K.
22. únor 2023, 15:30

je pravda, ze velka cast toho LNG plynu z Belgicka pochadza z Ruska ?

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se