Domů
Ropa
Egyptská vláda schválila dohody o nalezištích plynu a ropy

Egyptská vláda schválila dohody o nalezištích plynu a ropy

Egyptská vláda dnes schválila pět dohod o průzkumu nalezišť a těžbě zemního plynu a ropy se zahraničními společnostmi. Konečné smlouvy ještě musí schválit parlament, oznámil ministr ropného průmyslu Tárik Mala. Egypt se v poslední době stává významným těžařem plynu.

Vláda schválila čtyři dohody, které státní úřad pro zemní plyn uzavřel se společnostmi BP, Eni, Total a Edison. Pátou dohodou je smlouva, kterou úřad pro ropu podepsal o těžbě ropy s jednou z domácích firem, uvedla agentura Reuters.

Egypt býval kdysi vývozcem energií, kvůli poklesu těžby ropy a plynu a kvůli růstu spotřeby se však stal čistým dovozcem. Země se nyní snaží co nejvíce urychlit těžbu z posledních nalezišť a v současné době je ve fázi rozvoje 12 polí se zemním plynem.

Velký potenciál má zejména pobřežní území v oblasti východní delty Nilu, kde by se mělo podle současných odhadů nacházet 70 až 80 miliard metrů krychlových plynu.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.