Domů
Plynárenství
EIA: Export zkapalněného plynu z USA v červenci dosáhl měsíčního rekordu

EIA: Export zkapalněného plynu z USA v červenci dosáhl měsíčního rekordu

Dodávky zemního plynu do zkapalňovacích terminálů v USA dosáhly dle dat americké vládní agentury U. S. Energy Information Administration (EIA) v minulém měsíci historického měsíčního rekordu. V průměru bylo do terminálů dodáno 6 miliard kubických stop plynu denně (přibližně 170 milionů metrů krychlových plynu).

V červenci 2019 bylo podle informací zveřejněných úřadem do amerických LNG terminálu dodáno rekordní množství zemního plynu určeného ke zkapalnění a exportu. Denní průměr dodaného zemního plynu do LNG terminálu byl 6 miliard kubických stop plynu denně (Bcf/d), tedy přibližně 170 milionů metrů krychlových plynu (mcm/d). Tento objem odpovídá 7 % celkové produkce zemního plynu v USA.

Více než desetina plynu je spotřebována při zkapalnění

Podle odhadů EIA bylo v červnu a červenci 2019 dosaženo rekordů v exportu LNG. V červnu bylo podle odhadů exportováno 4,8 Bcf/d (zhruba 136 mcm/d) a v červenci poté 5,2 Bcf/d (zhruba 147 mcm/d).

Jak už bylo zmíněno výše, v červenci bylo do LNG terminálů dodáno průměrně 6 Bcf plynu denně (a v červnu pak 5.5 Bcf/d), což naznačuje, že až 15 % zemního plynu dodaného do LNG zařízení bylo spotřebováno jako palivo při zkapalňování plynu.

Měsíční dodávky zemního plynu do LNG exportních terminálů a LNG exporty z USA. Zdroj: EIA

Americká zkapalňovací kapacita bude růst

Celková současná exportní kapacita LNG Spojených států činí 5,4 Bcf/d (zhruba 153 mcm/d). Nejvíce zemního plynu je dodáváno do LNG terminálu Sabine Pass v Louisianě. Dalšími terminály jsou Cove Point v Marylandu a dále Cameron v Lousianě a Corpus Christi v Texasu, které komerční provoz zahájily v první polovině letošního roku.

Další LNG zařízení v Texasu a Georgii mají být zprovozněna v třetím kvartálu letošního roku.

Dodávky zemního plynu do LNG exportních zařízení v USA od ledna 2016 do července 2019. Zdroj: EIA

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Evropské plány na život bez ruského plynu. Spoléhání na LNG, jádro i úspory, část zemí opět pálí uhlí
15. srpen 2022, 04:00
Vodík místo plynu. Vídeň přestavuje elektrárnu. Když se přestavba povede, bude to šance pro dalších 115 turbín po celé Evropě
14. srpen 2022, 13:55
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se