Domů
Plynárenství
Plynovod EUGAL by v Německu neměl narazit na žádný odpor
Výstavba plynovodu. Zdroj: eugal.de

Plynovod EUGAL by v Německu neměl narazit na žádný odpor

Plánovaný projekt plynovodu EUGAL, jež má navazovat na plynovod Nord Stream 2, by se podle společnosti Gascade neměl v Německu setkat s politickou ani regulační opozicí. Plynovod EUGAL má propojit vyústění plynovodů Nord Stream na severu Německa se soustavou ČR a přivádět tak ruský plyn dále do střední Evropy.

V současné době přivádí plyn, jenž proudí do Evropy plynovodem Nord Stream, k českým hranicím plynovod OPAL. Realizaci projektu EUGAL má na starost jeden z německých provozovatelů přepravní soustavy, společnost Gascade.

„V současnosti nevidíme žádný odpor vůči projektu EUGAL. Hlavní odlišností v případě projektu EUGAL je, že je zcela regulovaný – nebavíme se tedy o žádných výjimkách,“ řekl Ludger Hümbs ze společnosti Gascade.

EUGAL má zhruba kopírovat trasu plynovodu OPAL, který za rok přepraví až 36,5 miliard metrů krychlových plynu. Nový, 485 km dlouhý plynovod by po svém dokončení, jež se plánuje na konec roku 2019, měl být schopen ročně přepravit až 51 miliard metrů krychlových. Podle Hümbse může EUGAL významně přispět k dosažení cíle jednotného trhu s plynem v Evropě.

Plánovaná trasa připravovaného plynovodu EUGAL. Zdroj: eugal.de

Na konci října se objevily informace naznačující, že společnost Gazprom zvažuje odstoupení od projektu Nord Stream 2 a budoucnost celého projektu je nejistá. Paul Corcoran, finanční ředitel Nord Stream 2, však v tomto týdnu sdělil agentuře Platts, že projekt probíhá podle plánu.

Zdroj úvodní fotografie: eugal.de

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.