Domů
Elektřina
Praha vypíše veřejné zakázky na dodávky elektřiny a zemního plynu

Praha vypíše veřejné zakázky na dodávky elektřiny a zemního plynu

Hlavní město vypíše dvě veřejné zakázky na dodávky energií pro instituce hlavního města. V elektronické aukci bude hledat dodavatele zemního plynu a elektřiny na roky 2018 až 2020. Záměry dnes schválilo zastupitelstvo Prahy. Aktuálně platné smlouvy na dodávku plynu a elektřiny byly uzavřeny na jeden rok.

Na rok 2016 město vybíralo dodavatele energií na komoditní burze. Současný výklad zákona o veřejných zakázkách ale neumožňuje nakupovat přes burzy, proto bude magistrát hledat dodavatele prostřednictvím elektronické aukce.

Výše ceny dodávek energií se bude odvíjet od aktuálních cen komodit. Praha za loňský rok zaplatila za dodávku zemního plynu 43,3 milionu korun a za elektřinu 44 milionů korun.

Pražský magistrát je podle usnesení ze září 2015 centrálním zadavatelem, který zajišťuje dodávky energií pro instituce, jež zřizuje. Uvedené veřejné zakázky se tak týkají dodávky elektřiny a plynu do škol, divadel, galerií, domů dětí či zařízení pro seniory.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.