Domů
Plynárenství
Siemens a Egypt budou společně rozvíjet vodíkovou infrastrukturu
Zdroj: Joseph Brent / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Siemens a Egypt budou společně rozvíjet vodíkovou infrastrukturu

Siemens Energy a egyptská státní společnost Egyptian Electricity Holding Company (EEHC) podepsaly memorandum o porozumění, na základě kterého budou společně rozvíjet vodíkovou infrastrukturu v Egyptě s cílem budoucího exportu vodíku. Siemens Energy o tom informoval na svém webu.

Jedním z prvních projektů, který má mimo jiné pomoci nastartovat rozvoj vodíkových technologií v Egyptě, nastavit parametry spolupráce mezi uvedenými partnery a vytvořit a otestovat regulatorní prostředí, bude výstavba 100 až 200MW elektrolyzéru.

„Siemens Energy a EEHC budou společně podporovat investice, sdílet technologie a realizovat projekty zaměřené na výrobu vodíku za použití obnovitelných zdrojů v Egyptě,“ uvedl Siemens Energy.

Podle zahraničního serveru Platts plánuje Egypt do roku 2035 vyrábět z obnovitelných zdrojů až 43 % elektrické energie.

Platts doplnil, že podobnou dohodu o rozvoji infrastruktury pro výrobu zeleného vodíku podepsalo EEHC v březnu také s belgickou skupinou DEME.

Na rozvoji vodíkové infrastruktury začal Egypt pracovat i s italským ropným gigantem Eni. Na základě červencové dohody budou Eni, EEHC a Egyptian Natural Gas Holding Company (EGAS) zkoumat možnosti výroby zeleného i modrého vodíku.

„Egypt se stále více zaměřuje na plyn a jeho těžbu a má ambiciózní plány zvýšit domácí poptávku prostřednictvím navýšení spotřeby plynu při výrobě elektřiny, vytápění a v dopravě,“ dodal Platts.

Podle Platts má Egypt třetí největší zásoby zemního plynu v Africe po Nigérii a Alžírsku.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.