Domů
Plynárenství
Gazprom opět výrazně snížil maximální objem dodávek plynovodem Nord Stream 1
Trasa plynovodu Nord Stream

Gazprom opět výrazně snížil maximální objem dodávek plynovodem Nord Stream 1

Plynárenství
4 komentáře
15. červen 2022, 16:31
ČTK

Ruská státní plynárenská společnost Gazprom znovu snížila maximální objem dodávek plynovodem Nord Stream 1 do Německa, a to na 67 milionů krychlových metrů denně. Opatření bude platit od čtvrtečního rána, firma ho opět zdůvodnila prodlevami při opravě zařízení, informovala dnes agentura DPA. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro export ruského plynu do Evropské unie.

V úterý Gazprom omezil přepravní kapacitu plynovodu o 40 procent, respektive na maximálních 100 milionů krychlových metrů plynu denně. Opatření zdůvodnil zpožděním v návratu zařízení, které bylo zasláno německé firmě Siemens k opravě. Německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck dnes ale tento krok Gazpromu označil za politicky motivovaný.

Opatření, které začíná platit od čtvrtečního rána, snižuje dodávky o dalších 33 procent. Nord Stream 1 je obvykle schopen přepravovat 167 milionů krychlových metrů plynu denně. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Turby
15. červen 2022, 18:57

Z dnesni nemecke inzerce: Koupim LNG terminal vcetne tankeru. Zn. Rychle!

Rejpal
15. červen 2022, 21:46

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

No tak dodávat plyn někomu kdo se podílí na vraždění Rusů dodávkami zbraní Ukrajině není asi v zájmu Ruské Federace. Teď se hezky ukáže jak funguje tzv. solidarita. A jak se ti , co budou mít plynu málo rádi rozdělí s těmi co nebudou mít žádný. V roce 1947 bylo u nás katastrofální sucho. Tehdy to začalo už na jaře a obiloviny prakticky ani nesešly. U nás hrozil hladomor. Rusko bylo tehdy zničeno válkou ,Ruskové se sami měli velmi špatně 300 000 jich u nás padlo než porazili fašismus (a asi 20 Američanů při nehodách , když přebírali do zajetí Rudou armádou zničené Německé jednotky) a oni se s námi o to málo co měli rozdělili a díky tomu u nás žádný hladomor nebyl. My jim to teď odplácíme tím, že na Rusko děláme sankce a posíláme zbraně abychom podporovali válku mezi slovanskými národy. Pomníky těm co nás zachránily jsme strhli a těm co se přidali k fašistům jsme vztyčili.
.

Peter Zachara
16. červen 2022, 06:24

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

a ked prechadzali ochranne ruska cez Nemecko do Talianska, Nemci si ich solidarne zadrzali pre seba. Hyenizmus Nemecka v priamom prenose ako pokracovanie krestanskych tradicii zapadnej civilizacie. Taliansko vysetruje, ci ruski doktori neboli tajni agenti. To nevymyslis v tom nasom rozpravkovom svete pre mentalitu malych deti. To je nas zivot, na ktory sme hrdi.
.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se