Domů
Plynárenství
Rekonstrukce plynovodu mezi Brnem a Blanskem pokračuje, nyní v obtížném terénu
Zdroj: GasNet, s.r.o.

Rekonstrukce plynovodu mezi Brnem a Blanskem pokračuje, nyní v obtížném terénu

Rekonstrukce vysokotlakého plynovodu mezi Brnem, Adamovem a Blanskem, s níž společnost GasNet začala v roce 2018, v letošním roce pokračuje tříkilometrovým úsekem mezi Vranovem a Olešnou. Tato etapa bude stát 33 milionů korun a pracovat se bude ve velmi obtížně přístupném terénu, uvedla společnost GasNet v tiskové zprávě.

Rekonstrukce se uskutečňuje bez přerušení dodávek plynu na Blanensku. „Část modernizace provádíme ve strmé, zalesněné a zavodněné rokli. Do této lokality se běžně nedostanou ani lesní hospodáři a v minulosti zde plynovod museli pokládat dělníci s koňmi. Abychom dnes zvýšili bezpečnost stavby v takto obtížném terénu, využijeme pro plynovody ochranu izolace sklolaminátem. Ten ochrání potrubí před poškozením a umožní snadnější instalaci,“ uvedl specialista projektování GasNet František Křivohlavý.

Připravit důkladně práce v podobně obtížném terénu pomáhá trojrozměrné digitální modelování. „3D model projektu nám pomáhá zvyšovat bezpečnost, snižovat chybovost, efektivněji školit zhotovitele a připravovat stavbu v rámci týmu. Dokážeme také lépe plánovat stavbu s cílem minimalizovat vliv na životní prostředí,“ uvedl ředitel investiční výstavby skupiny GasNet Pavel Komsa. Rekonstrukce celého vysokotlakého plynovodu mezi Brnem a Blanskem má skončit v roce 2023.

V ČR působí tři provozovatelé plynových distribučních soustav. EG.D (dříve E.ON Distribuce) pokrývá Jihočeský kraj, Pražská plynárenská hlavní město. Ve zbytku republiky má oprávnění k distribuci plynu GasNet, který zajišťuje dodávky zemního plynu pro více než 2,3 milionu zákazníků. Podíl GasNetu na distribuci zemního plynu v Česku je podle firmy asi 80 procent, společnost spravuje 65.000 kilometrů plynovodů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.