Domů
Plynárenství
Reuters: Uniper zvažuje prodej podílu v plynovodu Opal
Transkaspický plynovod

Reuters: Uniper zvažuje prodej podílu v plynovodu Opal

Plynárenství
Bez komentáře
30. září 2020, 09:48
ČTK

Německá energetická společnost Uniper uvažuje o prodeji svého pětinového podílu v plynovodu Opal, který přes Německo přepravuje ruský plyn i do Česka. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací.

Opalem proudí ruský plyn přepravený do kontinentální Evropy plynovodem Nord Stream 1, který vede Baltickým mořem. Plynovod Opal je dlouhý 470 kilometrů a jeho přepravní kapacita činí 36 miliard krychlových metrů zemního plynu ročně.

Uniper podle zdrojů s konečným rozhodnutím ohledně prodeje podílu v Opalu počká na výsledek listopadových prezidentských voleb ve Spojených státech. Washington nyní kritizuje přílišnou závislost Evropy na ruském plynu a snaží se zabránit dokončení nového plynovodu Nord Stream 2. To vyvolává nejistotu, která by mohla odradit některé investory.

Společnost Uniper vlastní 20procentní podíl v Opalu prostřednictvím své dceřiné firmy Lubmin-Brandov Gastransport. Zbývajících 80 procent vlastní společnost WIGA Transport, která je společným podnikem ruského Gazpromu a německé ropné firmy Wintershall DEA, píše agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se